„Na to, že jsme, myslím si, měli nejmenší volební kampaň a vznikli poměrně nedávno, je jedno místo v zastupitelstvu úspěch. I vzhledem k tomu, že tradiční volební strany mají širší volební základnu a i volební kázeň. Jsme rádi, že budeme moci projevit své názory a bojovat za to, aby se dál nerozprodával Rakovník a nedělala se rozhodnutí, které budou městu škodit,“ doufá Petr Svoboda.

Ten vidí v roztříštěnosti hlasů do všech stran spíše pozitivum. „Podstatné je, že blok, který vládl v posledním volebním období, se narušil. Přesto jsem čekal ještě větší úspěch novějších stran. Na druhou stranu, když si uvědomíme, že ANO investovalo do voleb desítky milionů korun a získalo třeba jen o pár procent více hlasů, než malé strany, není to pro ně špatný výsledek. Roztříštění hlasů nemusí býti špatné,“ myslí si Svoboda.

Podle lídra SMĚRU by se strany místo koaličních bojů měly spíše stmelit a posunout město kupředu. Svoboda proto ani nevyhledává jednání ohledně koalice a odmítá být pomyslným jazýčkem na vahách. „Budeme hlasovat kladně pro věci, které budou pro město přínosem a rozhodně nechceme říkat, s tím nebo s tím bychom šli do koalice. Hra na partaje mi na malém městě, jako Rakovník je, připadá zbytečná,“ myslí si Petr Svoboda.