Bezdomovec z Karlových Varů: Lidé v Rakovníku jsou fakticky bezva.

Mezi problémová místa města, kam se bezdomovci rádi v noci stahují, patří bezesporu tržnice. „Leželi tu čtyři, nechtělo se mi tenkrát ráno ani vylézt z auta, protože nevíte, co je to za lidi. Naštěstí tyhle nic nedělali, jen chtěli cigarety a peníze. Dal jsem jim teda deset korun,“ řekl jeden z tradičních prodejců na rakovnické tržnici Jaroslav Franěk.

Spolu se strážníky městské policie Petrem Libovickým a Miroslavem Stuchlíkem objel Rakovnický deník žalostná místa, která se ve městě stala převážně nočním útočištěm lidí bez domova. Ve zchátralém objektu nedaleko marketu Norma jsme našli šedesátiletého Vladimíra Odlívaného z Karlových Varů. „V Rakovníku jsem od října. Předtím jsem byl v Praze, ale tam to nebylo bezpečné. Tam je sebranka z celého světa. Tady v Rakovníku jsou bezva lidi. Pan farář mi přinesl jídlo a plno oblečení, bohužel jsem ho musel dát kamarádovi. Bylo mi velké. A přinesl mi taky peřinu a peníze,“ svěřil se nešťastný Karlovarák, který hovořil i o tom, že pije proto, aby nepřemýšlel. Před léty mu prý zeťák zabil manželku. Aby přežil, žebrá, a většinu peněz utratí za krabicové víno.

„Máme tu také známou dvojici muže a ženu a jejich psa, kteří se usadili na autobusovém nádraží. Zrovna tyhle dva nechápu. Informoval jsem se o jejich osudech na městském úřadě, a tak vím, že třeba odmítli nabídku na domov důchodců s tím, že to nemají zapotřebí,“ řekl ještě k tématu bezdomovci Pavel Škvára. Ne všichni bezdomovci ve městě jsou ale tak neškodní, na jejich obtěžující chování si nedávno stěžovali například obyvatelé Mýtské a Luženské ulice.

Přinášíme vám i rozhovor s bezdomovcem Vladimírem Odlívaným.