Tahle lákavá nabídka zatím však nedokázala vesnici probudit k životu. Ale to byl teprve předvoj. Za malou chvíli se v Krupé vynořila pragovka ověnčená chmelovými štoky a s nákladem lahodného moku. Během chvíle se náves proměnila ve veselou osvěžovnu. Dva čilí hospodští roztočili pípu a do kelímků proudem tekla zlatavá desítka krušovického sládka Václava Klouba. Kdo by takhle lákavé nabídce odolal?

Náves se plnila lidmi a sličné chmelové brigádnice roznášely přítomným pivečko s pořádnou pěnou. Tatrovka nepřivezla však jen pivo. Starosta obce Jiří Klátil převzal dar, jak se patří na chmelové brigádníky – pořádný chmelový věnec.

Sám si pivečko pochvaloval: „Krušovické pivo je výborné, jsme tady ve vsi samí patrioti. Nikdy jsme jiné nepili.“

Nechyběla ani hudba. O tu se postaral skvělý harmonikář. Při jeho písních přítomným rychle vysychalo, náves ožívala a lidé vzpomínali na svá brigádnická chmelová léta. Děvčata se měla co otáčet a stále nabízela další a další pivo.

Nakonec ani projíždějící cyklisté či cyklistky neodolali lákavé nabídce a museli se na jedno zastavit. Jan Hetto, místní občan, se právě vrátil ze svého stopadesátikilometrového výletu a s chutí se po tak dlouhé cestě napil.

Poté prohlásil: „To mě hnala žízeň! Jsem rád, že jsem to stihl. Je to příjemné osvěžení. Určitě přijedu i zítra do Řevničova.“

To už se rovněž na kole přiřítil pan Miroslav Ileš, dříve z Kladna, nyní už rok bydlící v Krupé. Přivezl si svůj skleněný půllitr. Nad půllitrem s pořádnou čepicí prohlásil: „Krušovické pivo si nikdy nenechám ujít, proto jsem si přinesl pořádný půllitr. Tak před patnácti, dvaceti lety jsem měl v Kladně hospodu. Jakmile jsem začal točit krušovické pivo, odrovnal jsem konkurenci. Předtím jsem léta pingloval, takže o pivu toho vím dost. Nyní plánujeme s přítelkyní otevřít si i tady takový malý sklípek a samozřejmě tam točit skalní značku Krušovice."

Na závěr příjemné chvíle s krušovickým pivem nechybělo ani společné památeční foto před pragovkou s pojízdným výčepem.

Fotografii i chmelový věnec pan starosta hned vystavil do vývěsky u obecního úřadu.

Chmeloví brigádníci i s pojízdným výčepem se zvesela rozloučili a pokračovali do Kněževsi, na svou další zastávku před žateckou dočesnou.