„Nejčastější příčinou byla rychlost. Celková materiální škoda se vyšplhala na pět set šest tisíc korun,“ informoval zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Ani v jedné víkendové nehodě nesehrálo roli požití alkoholu.

K jednomu z karambolů došlo v neděli v 15.55 hodin v obci Hořesedly. „Šestadvacetiletá řidička za volantem vozu Renault Laguna jela v obci po místní komunikaci. Když vyjížděla na karlovarku, tak přehlédla právě přijíždějící šestatřicetiletou ženu ve voze Volkswagen Golf, která jela ve směru od Karlových Varů na Prahu. Žena v renaultu narazila přední částí do boku golfu,“ popisoval nehodu Heller. Při nehodě byla lehce zraněna nezletilá spolujezdkyně v golfu. Na renaultu vznikla škoda 30 tisíc korun a na volkswagenu 40 tisíc korun.

Plachetnice a avie
Radost z nově nalakované plachetnice, kterou si v neděli v podvečer vezl z lakovny čtyřiačtyřicetiletý muž za vozidlem Mercedes Benz na přívěsném vozíku, mu zkazil na komunikaci mezi Křivoklátem a Roztoky řidič Avie 21. „Sedmadvacetiletý muž, který řídil nákladní avii vypověděl, že objížděl cyklistu a když se zařadil zpět do svého pruhu, tak zahlédl mercedesa. Jenže už to nestačil dobrzdit a svým levým zpětným zrcátkem zachytil o plachetnici na vozíku,“ vyprávěl Heller. Plachetnice značky Beneteau měla po střetu proražený a odřený levý laminátový bok. Škoda na ní byla vyčíslena na 55 tisíc korun. Zpětné zrcátko na avii bylo poškozeno za pět tisíc korun.