Podle informací, které má Rakovnický deník k dispozici, rozhodla rada města o tom, že ozdobou kašny bude umělecká socha sedící ženy. Její vytvoření bude mít na starost umělecký kovář z Pavlíkova.

„Co se týče mořské panny a plačící daňové poplatnice, jedná se o pracovní název v uvozovkách,” upřesnil informace Jan Polák, mluvčí rakovnické radnice.

Původní záměr byl však zcela jiný.

Vodní prvek, tedy kašnu, chtělo město vybudovat u nových schodů u 1. ZŠ Rakovník naproti vchodu do nové školní jídelny. Po dohodě s projektantem, jelikož v této části Rakovníka se v současné době obnovuje památková zóna, která dostává nový vzhled, a také s ředitelem zmíněné základní školy se od záměru odstoupilo.

„Z bezpečnostních důvodů bude prvek v této lokalitě z projektu vypuštěn,” řekl Polák. Radnice se však fontány jen tak vzdát nechtěla. V Rakovníku, kromě „bazénku” v parku pod kostelem, jiný vodní prvek není.

Hlavní fontána tak vznikne na křížení ulic Masná a Kamenná, v nevyužívaném prostoru. „Peníze z nerealizovaného vodního prvku u školy se použijí na zhotovení umělecké části fontány,” dodal závěrem mluvčí radnice Jan Polák.