Vedení radnice tak musí návrh přepracovat a doplnit. Lídr opozičních zastupitelů za sociální demokracii (ČSSD), náměstek středočeského hejtmana a také senátor v jedné osobě Marcel Chládek upozornil na to, že v předkládaném návrhu ke schválení chybí jakékoliv podrobnosti.
„Předložit takovýto materiál na zastupitelstvu Středočeského kraje, tak se se mnou nikdo nebaví a nikdo jej rozhodně neschválí. Postrádám zde bližší komentáře, finanční rozpočet, odhad a podobně,“ vytkl rakovnické radnici Chládek.

Zdeněk Nejdl, starosta Rakovník za ODS (občanská demokratická strana), však namítl, že v návrhu je odkaz na dřívější usnesení zastupitelstva města, které se zásobníkem v minulosti dvakrát zabývalo.

„Nikdo mne hlavně nepožádal o bližší komentář. Není problém se o těch věcech více dozvědět a kdo chce, ten se dozví,“ reagoval Nejdl. Chládek nejprve upozornil, že stručný komentář by měl být součástí každé zprávy, pak předložil protinávrh o stažení aktualizovaného zásobníku investičních akcí, s tím, že materiál bude řádně doplněn.

S jeho návrhem nakonec souhlasil i koaliční Miloslav Blecha (ODS) a také Marek Pavlík ze Strany zelených. Opozice tak nakonec uspěla
v hlasování.