Na konci května o tom rozhodla rada města. Původní veřejná zakázka, která byla vypsána loni v červenci, totiž byla letos v březnu zrušena. Jedna z firem se proti výsledku výběrové komise odvolala, a tím plánované zahájení prací nabíralo další zpoždění.

Aby se celá situace neopakovala, město do zadávací dokumentace a jejích příloh zapracovalo také odpovědi na všechny dotazy, které byly v původní soutěži vzneseny. „Tímto krokem se snažíme předejít prodlužování termínu ukončení veřejné zakázky," uvedl místostarosta Miroslav Samaš.
Doba rekonstrukce plaveckého bazénu, při níž dojde k přebudování na menší aquapark, byla odhadnuta na minimálně rok a půl. To by znamenalo znovuotevření areálu nejdříve ke konci příštího roku. Vzhledem k současnému havarijnímu stavu bazénu a absence započetí stavebních prací je však tento termín spíše optimistický odhad.

"V nově vypsané veřejné zakázce jsme využili možnost aktuálně platného zákona a nastavili jsme maximální nabídkovou cenu za obě etapy rekonstrukce na 178 a půl milionu korun," řekl starosta Pavel Jenšovský.

Za tuto cenu by měl v Rakovníku vzniknout komplex s tobogány, divokou řekou, dětským brouzdalištěm, skluzavkou, saunou, vířivkami, zázemím s občerstvením a v suterénu pak s prostorem pro šatny. Bazén se uzavřel veřejnosti poslední srpnový den roku 2016. Tehdy skončila výjimka udělená statikem pro jeho provoz. Budova je v dlouhodobě špatném technickém stavu. Ze střechy odpadávají kusy betonu, problém je s nosníky, ale také s bazénovou vanou. Rakovnický bazén byl poprvé otevřen veřejnosti před 35 lety.