Tentokrát se celkem čtyřiapadesát účastníků sjelo do Olešné do areálu restaurace 
U Barona. Při soutěži museli prokázat odborné znalosti z myslivosti a ochrany zvěře opravdu na vysoké úrovni. Poradili si s nimi i ti nejmenší v kategorii M. Další kategorie je A – 3. až 5. třída a poslední je B – 6. až 9. třída. Děti se většinou do soutěže vracejí a postupují všemi kategoriemi. To se projevuje na vědomostech.

„Letošní soutěž mě překvapila. Je tu příjemné prostředí i vysoká účast. Myslím, že to trochu ovlivňuje vzdálenost od okresního města," mínil Pavel Pýcha, předseda Okresního mysliveckého spolku Rakovník (OMS).
Většinou se účastní děti z mysliveckých kroužků nebo ty, které se tomu věnují individuálně. Protože se děti účastní opakovaně, všechny otázky většinou znají. Proto pořadatelé ještě zavedli testy s 30 otázkami. Ty značně ovlivňují celkové výsledky. Jsou přípravou pro vítěze na postup do národního kola.

„Tam děti plní kromě stezky osmdesát testových otázek. Jsou na úrovni uchazečů o zkoušky z myslivosti," říkal Pavel Pýcha.

Celorepublikové kolo bývá v červenci nebo v srpnu spojené s desetidenním táborem. Postupují do něj vítězové kategorie A, B. Polovinu pobytu hradí dětem Okresní myslivecký spolek Rakovník.
Po soutěži se děti seznámily s vývojem a ukázkou palných loveckých zbraní. Čas do vyhlášení výsledků si krátily i na pouťové střelnici, kde si mohly vystřílet spoustu sladkostí.

Samuel Bílý z Rudy zhodnotil po soutěži svůj výkon takto: „Některé části byly těžké, některé méně. Jednoduché bylo určit stopy zvěře. Ale třeba tajenka v testu byla docela složitá, nějak jsem ji nemohl vyluštit. Soutěž mě bavila. Mám přírodu rád. Do lesa chodím hlavně s tátou. Vůbec mi nevadí, když neskončím mezi prvními. Hlavně, že jsem si to užil."

Soutěž Zlatá srnčí trofej podpořily Obecní úřady Olešná, Kněževes, Přílepy, Šanov a Senomaty. Dále se podílel OMS Rakovník a myslivecká sdružení Kolešovice, Přílepy, Kněževes, Hořesedly, Čistá, Šípy, Mutějovice, Krakov, Lužná, Všetaty, Hřebečníky, Mšec-Frolík, Šanov-Netrh, Pavlíkov, Řevničov, Olešná-Chrášťany, LS Lužná a LS Lány. „Poděkování patří členům mysliveckého sdružení Olešná-Chrášťany a všem myslivcům, kteří se po celý den dětem věnovali. Rovněž i Vlastimilu Rácovi, který pro děti zajistil občerstvení, a firmám, které věnovaly účastníkům ceny a trička," poděkoval Miroslav Franěk, člen myslivecké rady OMS Rakovník.