„Chceme pokračovat v tradici a udržet ji. Tábor běží už nejméně dvacet let. Nejprve jsme jezdili do Břežan, do Bedlna. Pak jsme přešli na Dancaster, který máme v dlouhodobém pronájmu. Staráme se o areál a střídáme se tu se mšeckými a rakovnickými skauty," vysvětloval Jan Veselý.

Znamená to přijet sem o tři, čtyři dny dříve než děti, areál posekat a postavit stany s podsádkami a další vybavení. Po hasičích přijíždějí do tábora skauti a ti tábor na konci léta balí.

Letos prázdniny na Dancasteru prožívá třicet čtyři dětí a vede je deset vedoucích. To je podle zkušenosti vedoucích tak akorát. Jeden rok se jich přihlásilo více jak padesát a to bylo opravdu hodně. Táborníci jsou rozděleni do čtyř věkově promíchaných skupinek. Část jich chodí během roku do hasičského kroužku, takže o hasičině něco vědí. Pro některé je hasičský sport novinkou. Ono připravit program pro všechny děti dnes nebývá jednoduché. Hodně dětí tráví volný čas u počítačů a těžko se hledá, co by je zaujalo.

„Jiné by nejraději někde válčily v maskáčích a podobně. Ale zabavit je se nám zatím daří," popisoval další z vedoucích Martin Korb.

S přípravou programu na tábor začínají vedoucí už v zimě. „Poprvé jsme se sešli asi pětadvacátého prosince, pak vždy po měsíci. Na konci jsme plánovali se sejít každých čtrnáct dní, ale to už tak nevycházelo, protože každý toho máme hodně. Takže by se dalo říci, že příprava trvá tak půl roku," vysvětlovala programová vedoucí Bára Vlasová.

Za přípravu programu si pánové pochvalovali děvčata. Kromě programu se asi tak stejnou dobu dolaďuje technické zabezpečení. „Ono by to šlo vše rychle, kdybychom měli pohromadě kopu peněz. Ale tábor máme technicky vybavený dobře i moderně. Máme promítačku. Měli jsme karaoke párty i diskotéku. K dispozici je teplá voda. Ohříváme ji v kotli a čerpadlem ji čerpáme do zásobní nádrže. S vodou jako hasiči zkrátka umíme," popisovali Jan Veselý a Martin Korb.