„Perníčky zdobím moc ráda. Baví mě to. Většinou si vzory sama vymýšlím, nebo se inspiruji už hotovými vzory a třeba je předělám trochu podle svého," popisovala Simona, která se základy zdobení stejně jako ostatní žáci učí v předmětu odborné kreslení. Ráda zdobí nejen srdíčka a cukrářská práce ji baví, takže volba oboru byla správná. „Ale sladké teď už moc nemusím," přiznala se Simona.
Srdíček na Valentýna ale budoucí cukráři příliš nedělali a vlastně je neměli ani v objednávce.

Proč, vysvětlila Petra Šterclová, učitelka odborného výcviku: „Už loni nebyl o valentýnská srdíčka příliš velký zájem. Letos se prodalo jen několik menších i větších s marcipánem. Do obchodu jsme měli pouze jednu objednávku, a to pět malých a deset velkých."
Zato Velikonoce už se v jesenické škole rozjíždějí naplno. Včera v cukrářské dílně připravovali formy na beránky. Ty se nejprve vymyly, nechaly se uschnout a před prvním nalitím biskupského těsta se musí nahřát v peci.

Žáci napečou biskupské beránky kilové a půlkilové v tmavé nebo bílé čokoládě, nebo jen cukrované. Dále biskupskou ovečku v čokoládě nebo cukrovanou, miniberánky, zajíce, mandlová vajíčka a vykrajované linecké cukroví.