Historický výsledek zaznamenalo o oslavách Silvestra 2008 operační středisko rakovnické policie. Po celou dobu trvání oslav nebyl zaznamenán na tísňové lince 158 žádný telefonát se žádostí o pomoc či zásah policie.
Policisté na Rakovnicku tedy nemuseli vyjíždět řešit žádné konflikty mezi oslavujícími, nemuseli řešit opilce budící veřejné pohoršení a ani poškozování majetku, ke kterému v minulosti v souvislosti s oslavami občas docházelo.

Za poslední dvě desetiletí je to skutečně nejlepší výsledek. Policisté z Rakovnicka tak děkují občanům za zodpovědný přístup k průběhu silvestrovských oslav a přejí vše nejlepší do roku 2009 a pevně věří, že tak jako byly klidné oslavy příchodu Nového roku, bude z policejního hlediska klidný i celý rok,“ popřál za rakovnické policisty občanům okresu jejich mluvčí René Černý.


Jeho slova potvrdili rovněž městští strážníci. „Až na několik zaběhlých psů a opilců spících na ulici byl kupodivu opravdu klid,“ konstatoval velitel městských strážníků Aleš Švarc.


Méně práce nežli v minulých letech měla s úklidem v ulicích města i Údržba městských komunikací Rakovník. „Mám hlášení od lidí, kteří už nějaký ten po silvestrovský úklid v Rakovníku zažili, že byl letos nepořádek viditelně menší. Do práce jsme nastoupili brzy ráno a mohu konstatovat, že dnes už jsou ulice čisté,“ uvedl k tomuto tématu ředitel společnosti Tomáš Bican.


Nejhorší nepořádek byl z jeho pohledu před objekty patřící vietnamským podnikatelům. „Je zřejmé, že se do oslav opřeli více nežli my ostatní Rakovničané,“ uzavřel Tomáš Bican