Celkem devět dopravních nehod se stalo o tomto víkendu na silnicích Rakovnicka. Jedna z nich si vyžádala lehké zranění. Celkové škody nakonec vyšplhaly na 191 tisíc korun.


Nehodovost
Jedna z víkendových nehod se stala v neděli dvacet minut před jednadvacátou hodinou u Žďáru na Jesenicku. „Třiadvacetiletá žena z Ústecka ve Škodě 105 jela od Jesenice na Plzeň. V lesním úseku, když vjela do pravotočivé zatáčky, měla být údajně oslněna protijedoucím vozidlem,“ popsal začátek nehody vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.

Žena začala instinktivně brzdit, vjela do protisměru a sjela z mírného svahu. Ve svahu se škodovka přetočila přes střechu a zůstala stát opět na kolech. V autě zůstala dvaadvacetiletá spolujezdkyně s lehkým zraněním, které si vyžádalo převoz do rakovnické nemocnice. Škoda na vozidle je pět tisíc, řidička před jízdou nepila.

Druhá z nedělních nehod se stala na karlovarce u Nesuchyně ve dvě hodiny ráno. Nezjištěný řidič v BMW s karlovarskou poznávací značkou, zde na rovném úseku dostal smyk a sjel do pravého příkopu. „Podle spolujezdce pak řidič místo nehody opustil, takže nelze s jistotou vyloučit, že před jízdou nepožil alkohol. Škoda zde činí 20 tisíc korun,“ řekl k této nehodě vedoucí inspektorátu.

Spánek pak mohl za nehodu, která se stala už v pátek ve 4.45 hodin ráno v Senomatech. Třicetiletý řidič ve Fiatu Bravo zde právě vyjížděl ze obce ve směru na Rakovník. „Jenže za volantem usnul, vjel vpravo mimo vozovku, kde poškodil oplocení, jeho vůz pokračoval dále a prorazil další plot, aby se nakonec zastavil o konstrukci zahradní houpačky. U této nehody nemohl být alkohol s jistotou vyloučen, protože byla nahlášena až s delším časovým posunem,“ řekl k tomuto případu Rác. Škoda na fiatu byla vyčíslena na 30 tisíc, na plotech na deset tisíc a houpačka byla poškozena na tři sta korun.