Opilý řidič, který ve Strašecí naboural do ocelové parkovací zábrany, se ihned po incidentu odebral do restaurace. Tam si ho vyzvedla policie.

„Při karambolech byla lehce zraněna jedna osoba. Celkové materiální škody činily pouhých padesát tisíc korun,“ nechal se slyšet vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.

K jedné nehodě došlo v neděli v 17 hodin v katastru Žďáru. „Čtyřiašedesátiletý muž z Plzeňska ve voze Renault 19 jel ve směru od Jesenice na Plzeň. Při jízdě klesáním v katastru Žďáru v mírné pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze mokré vozovky. Dostal smyk a s vozidlem skončil v levém silničním příkopu,“ popisoval nehodu, při které byla lehce zraněna šestatřicetiletá spolujezdkyně z renaultu, Ladislav Rác. U řidiče byla zkouška na alkohol negativní. Na renaultu vznikla škoda 25 tisíc korun.

Dopravní nehoda s nádechem alkoholu se stala v pátek po devatenácté hodině v Novém Strašecí. Jednapadesátiletý řidič ve voze Opel Kadett nezvládl v alkoholovém opojení řízení vozidla a narazil do ocelové parkovací zábrany před jedním z novostrašeckých domů. Po nárazu, který způsobil na zábraně škodu za šest tisíc korun, odjel s lehkou hlavou do jedné z ulic, kde poškozené auto zaparkoval a šel do místní restaurace. Vystopovat viníka proto nedalo policistům velkou práci. Opilec se přiznal, že pil alkohol před jízdou i po ní. „Policisté mu naměřili 3,20 promile alkoholu v dechu,“ konstatoval Rác. Řidič se odmítal podrobit lékařskému vyšetření a odběru krve. Ještě ke všemu nebyl držitelem řidičského oprávnění. Po incidentu putoval na záchytku do Příbrami. Opel byl poškozen za dva tisíce korun.

  • Dopravní statistiku najdete v zítřejším vydání Rakovnického deníku, to jest 6. listopadu, na straně 2.