Starostka Iveta Kohoutová upozornila: „Dovoluji si zdůraznit slovo tradiční, vzhledem k tomu, že letos proběhl již 29. ročník této akce." A pak s úsměvem dodala: „Protože bylo při plánování pochodu myšleno na vše, tak i počasí bylo objednáno s dostatečným předstihem."

Účastníci cesty jedinečnou křivoklátskou přírodou si ji tak mohli jen pochvalovat.
„Jarní sluníčko střídající se s lehkým květnovým vánkem, který byl všem zúčastněným příjemným společníkem při výšlapu mírných stoupání, bez toho, že by propotili svá trička," popsala Iveta Kohoutová. Organizátoři zvolili trasu křivoklátskými hvozdy, vedoucí po zpevněných lesních cestách. Na výlet tak mohli bez obav vyrazit i rodiče s dětmi na kočárcích. „Aniž by cestou přišli o kolečko, nebo z potomka vyklepali duši," odlehčila Iveta Kohoutová.

Zúčastnění senioři si zase pochvalovali povrch lesních cest bez většího množství kamenů, na kterých by hrozilo nebezpečí vyvrtnutí kotníku. „O čemž svědčí to, že všichni pochodující dorazili do cíle v pořádku, bez zranění a s obrovským nadšením," zdůraznila Iveta Kohoutová, která nám podrobně popsala i trasu. Ta podle jejích slov vedla zajímavými místy počínaje pomníkem básníka Antonína Macka, přes kouzelnou lesní „Ševcovu cestu" a tzv. „Broumská vrata."

V této části trasy měli účastníci za sebou nejvyšší stoupání z celého pochodu a z výšky 483 metrů nad mořem se mohli kochat výhledem na údolí části obce Broumy – Luh. Další část trasy vedla pohodlnou lesní cestou na Oupoř a ke Kučerovu mlýnu a pak už jen kolem místa zvaného U Jeřábku a kolem zdejší bývalé pískovny a chátrajícího areálu dříve prosperujícího páleniště dřevěného uhlí. „Odtud pak už stačilo jen pár posledních kroků do Karlovy Vsi na obecní úřad, kam příjemně unavení a zrelaxovaní účastníci přicházeli s poctivými jedenácti kilometry v nohou a úsměvem," konstatovala Iveta Kohoutová.

Na nadšené turisty čekalo v cíli malé občerstvení, diplom a příslib starostky Ivety Kohoutové, že třicátý ročník Pochodu kolem Karlovy Vsi bude minimálně stejně tak příjemný a bohatý na dojmy a zážitky, jako ten letošní.

Dodejme ještě, že nejstarším účastníkem byl pan Zyma z Berouna a nejmladším Adélka Krobová z Roztok.