Jedna z nejvyhledávanějších turistických akcí v Česku má start od sokolovny v Branově mezi sedmou a desátou hodinou. Akce TJ Sokol Branov a obecního úřadu je turisty hojně vyhledávaná a v loňském roce prošlo trasami pochodu téměř 850 lidí.

Letošní aktéry čeká pestrý kulturní program, setkání se slavnými sportovci minulosti, fotbalový zápas místního týmu s redaktory a reportéry České televize a v první řadě pietní akt u pamětní desky muže, na jehož počest je pochod pořádán – spisovatele a sportovního novináře Oty Pavla.

U příležitosti pochodu bude na přívozu přes Berounku v Luhu pod Branovem nově otevřená pamětní síň jeho bratra Huga. Vyhlášený rybář a tradiční host pochodu loni v zimě skonal. Pochodníci si budou moci prohlédnout také na podzim zrekonstruovanou síň Oty a v nedaleké novotou zářící restauraci si pochutnají na prasečích hodech.

Pro ty, kteří budou spoléhat na veřejnou dopravu, bude v sobotu po sedmé hodině ranní vypraven autobus do Branova. Odjede od vlakového nádraží v Roztokách u Křivoklátu. Vlak z Rakovníka vyjíždí v 06.35 hodin, z Berouna 06.18 hodin. Ve Zbečně, kde mohou přistoupit Kladeňáci, bude v v 6.48. Z Kladna jim jede autobus v 5.55 hodin.