VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pochybení radnice odmítá, senátor je jiného názoru

Rakovník - Ostrá kritika míří z rakovnické radnice směrem k senátorovi Marcelu Chládkovi, ale i opačně. Dohady ohledně spolufinancování pohotovosti lékáren v Rakovníku pokračují. Rakovnická radnice jakékoliv pochybení jednoznačně odmítá a dokonce senátorovi vytkla, že je to právě on, kdo se nezajímá o občany Rakovníka.

25.1.2010 39
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl odpovídá novinářům v kauze Vlastimila TlustéhoFoto: Martin Kůs

Marcel Chládek je však zcela opačného názoru a vyjádření radnice považuje minimálně za hloupé stejně jako argument, že nechodí na zasedání zastupitelstva.

Vedení radnice poslalo na Krajský úřad Středočeského kraje žádost o spolufinancování lékárenské pohotovosti v Rakovníku (pro bližší informaci uvádíme, že se jedná o částku bezmála 26 tisíc korun). Radnice posléze obdržela z kraje zamítavou odpověď . Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS) se nechal slyšet: „Vůbec tomu nerozumím. Je to v rozporu s tím, co Marcel Chládek tady říkal před volbami a po volbách, kdy tlačil lékárníky k tomu, aby poskytovali pohotovostní službu zdarma. Nerozumím tomu.“ Tímto výrokem rozpoutal především vlnu kritiky a reakcí přímo od lídra opozice Marcela Chládka (ČSSD).

Výměna názorů

Radnici se především nelíbí útočení ze strany Marcela Chládka a jakékoliv pochybení jednoznačně odmítá. Zároveň radnice odmítá fakt, že by nebyl lídr opozičních zastupitelů Marcel Chládek s něčím seznámen. „Žádost o spolufinancování pohotovostních služeb podalo město Rakovník na základě usnesení rady. S tímto usnesením seznámil starosta města také všechny zastupitele a dotazem na opozičního zastupitele a spolustraníka pana Chládka se snažil zjistit postoj Středočeského kraje,“ vyvracel slova Marcela Chládka místostarosta Jan Švácha.

Rakovnická radnice považuje spojení podání žádosti na spolufinancování lékárenských pohotovostí a případného nezdaru zřízení zubní pohotovosti v Rakovníku za nepochopitelné a absurdní. „Vždy je snazší vymyslet záminku, proč se něco nedaří, a hodit to na někoho jiného, než něco opravdu zařídit,“ sdělil Jan Švácha.

„Na krajském úřadě to není o boji za politickou stranu, ale především za region.Všechny publikované informace jdou do monitorningu zastupitelů Středočeského kraje a tyto neřízené a živelné kroky komplikují jakoukoli dohodu na úrovni kraje a zároveň ztěžují i vyjednávací pozici našeho okresu,“ komentoval Marcel Chládek a zároveň sdělil, že se starostou vedl určitá jednání na toto téma, ale k žádnému definitivnímu závěru nedošli.

Radnice vrací Chládkovi tvrdý úder a to především kvůli vyjádření, že se radnice nezajímá o město a občany a oplácí stejnou měrou. „Kdyby se pan Chládek z pozice zastupitele města zajímal o město a jeho občany, přečetl si usnesení rady města, která jsou všem zastupitelům zasílána, a osobně byl na zasedání zastupitelstva, mohlo se předejít zbytečnému konfliktu a medializaci problému,“ sdělil za vedení města místostarosta Jan Švácha. Chládek si „vysloužil“ poklonu od místostarosty, který v prohlášení uvedl, že je Chládek možná vzdělaný, chodí dobře oblékaný, uhlazený, drží si postavu a je úzce spjat s programem strany. Není prý však nekonflitní.

„Opět ukázali, jak manipulují s informacemi, stejně jako lhali o kontrole na odboru dopravy. Pokud pošlu někam žádost, tak informace ze zasedání rady je k ničemu,“ reagoval Marcel Chládek, jenž ihned rázně dodal a vzkázal: „Je těžké být nekonfliktní s tak tragickým vedením města jako má Rakovník. Vyjádření považuji za hloupé, stejně jako jsou jeho autoři. Kdyby jste nedávali jednání zastupitelstva města na termín, kdy se koná zastupitelstvo kraje, velice rád bych se ho zúčastňoval. Pokud byste však na posledním zasedání tolik nepospíchali, aby bylo zastupitelstvo ukončeno dříve než jsem stihl dojet, mile rád bych se ke všem bodům vyjádřil.“

Těžké měsíce pro rakovnickou radnici

Přelom září – říjen: Dění na odboru dopravy v Rakovníku je předmětem dlouhé diskuze na zasedání zastupitelstva. Vedení města ale i tajemnice úřadu sklidili ostrou kritiku především od opozičních zastupitelů za nečinnost.

Říjen: Starosta města Rakovník Zdeněk Nejdl byl přichycen policejní hlídkou, když řídil vůz pod vlivem alkoholu.

Prosinec: Starosta Zdeněk Nejdl prohlásil, že krajská kontrola na odboru dopravy v Rakovníku nenašla žádná pochybení. Na to ostře zareagoval lídr opozice a senátor Marcel Chládek. Ten sdělil, že starosta mluví nepravdu.

Autor: Miroslav Elsnic

25.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 39
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Na letošní Pohodě V Brance panovala vánoční atmosféra i slunečné počasí. Ale hlavně pohoda.
45

V Brance opět zavládla pohoda

Hledá se lupič světel za tisíce. Ukradl je ze školy

Nové Strašecí – Nezvanou návštěvu zažila minulý víkend Základní a mateřská škola J. A. Komenského v Novém Strašecí. Bohužel ani jí se nevyhnulo řádění zlodějů. Že některé věci z uzamčeného skladu chybí, si v pondělí ráno všiml jeden ze zaměstnanců, který případ nahlásil novostrašeckým strážníkům.

FOTOGALERIE: Česko zpívá koledy 2017 na Rakovnicku

Rakovnicko - Společné zpívání koled si již po několikáté nenechali ujít v Zavidově u kapličky, kam s dobrou náladou přišli také klienti Domova Domino. A skvělá atmosféra panovala i při zpívání v Čisté u vánočního stromečku. Děti k němu přišly rovnou ze školy, kde si odpoledne vyráběly betlémy.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT