Finanční výbor nefunguje. Těmito slovy rozpoutal výměnu názorů o fungování zmíněného výboru Jan Bechyně, kterého je rovněž členem.

„V ten den, kdy se měl finanční výbor sejít na městském úřadu, přišla smska, že se vše odhlasuje po mailu. Druhý den dorazil mail s textem o rychlém hlasování. Když jsem se díval na náš sdílený disk, nebyl zde uveřejněn ani zápis z březnového zasedání, tedy tři měsíce poté, co jsme odhlasovali kontrolní skupiny. Výbor nefunguje,“ řekl Jan Bechyně.

Podle opozičního zastupitele a předsedy finančního výboru Davida Hubáčka není ale kritika na místě. „Sešli jsme se defakto pětkrát, finanční výbor byl ustanoven v listopadu. Nevím, co vám mám k tomu říci. Jde mi o věc, zatímco některým zastupitelům jde pouze o formu. Pokud trváte na zápisech, nevím, jak více urychlit,“ reagoval David Hubáček s tím, že zápis je v současné době uložen na sdíleném disku a jeho ověření bude posláno zastupitelům.

Takový postup se ale nelíbil místostarostovi města Janu Burešovi. „Projednáváme zprávu o závěrečném účtu města. Zápis ze zasedání finančního výboru měl být zde na stole, nikoliv někde na disku. Když pošlete za týden, pak už je vlastně k ničemu,“ uzavřel Jan Bureš.

* V článku byl opraven překlep v citaci zastupitele Davida Hubáčka, kde jsme mylně uvedli: "Jde mu o věc, zatímco některým zastupitelům jde pouze o formu". Správně má býti: " Jde mi o věc, zatímco některým zastupitelům jde pouze o formu." Za překlep se omlouváme.