Rakovničané pozor! V úterý se v ulici Prokopova pohyboval podezřelý muž s brašnou, který vystupoval za nejmenovanou telefonní společnost a nabízel starším občanům služby. Policie před těmito osobami varuje. „V žádném případě by nikdo neměl osoby pouštět do svého bytu. V dnešní době se objevuje spousta případů, kdy pak lidé přijdou o velkou částku peněz. Důvěřiví jsou hlavně starší občané, a proto právě oni musejí být obezřetnější,“ radí mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská.

Zlodějů se v našem okrese pohybuje opravdu hodně. Příkladem je i případ vloupání a krádeže do domu v Branově. Na obvodní oddělení Roztoky oznámil pětadvacetiletý muž, že někdo provedl vloupání do jeho domu v Branově. „Neznámý pachatel nezjištěným způsobem odstranil zámek dveří a dostal se do domu. Odtud odcizil automatickou pračku, dva kusy radiátorů, střešní okno, zahradní sekačku a elektromotor,“ sdělila mluvčí policie Alena Žichovská. Poškozenému vznikla celková škoda ve výši třiapadesát tisíc korun.

Zlodějíčkové však loupí i za bílého dne. Neznámý pachatel odcizil z prodejny drogerie kosmetické výrobky, konkrétně deodoranty za bezmála šest tisíc korun. Věc bude šetřena jako trestný čin krádeže. Další dvě krádeže byly oznámeny na Městskou policii Rakovník. K jedné došlo v obchodním domě u nádraží, kde žena odcizila čtyři lahve vodky. Na místo ihned dorazila hlídka a uložila ženě pokutu ve výši jeden tisíc korun. Ke druhé krádeži došlo v prodejně na Husově náměstí v Rakovníku. Žena a muž z Mostu se pokusili odcizit zboží z obchodu. Podle informací městské policie se muž pokusil prodavačku zabavit, zatímco žena si pod bundu strkala několik kusů dětského oblečení. Manželé se pokutě nevyhnuli.