Nyní je v plném proudu druhá etapa rekonstrukce ulice Pod Václavem a je připravena druhá etapa rekonstrukce Fojtíkovy ulice, která začne v dohledné době. Podle mluvčí rakovnické radnice Kateřiny Hradilové tam dojde k rekonstrukci plynovodu, vodovodu a kanalizace včetně přípojek, k rekonstrukci veřejného osvětlení, pokládce optického kabelu a rekonstrukci povrchů obou ulic. Dílo za 15 milionů korun by mělo být hotové do května.

Ještě letos by měla být zahájena i rekonstrukce ulic Na Francouzích, Dukelských hrdinů a Pod Nemocnicí. U zatím panelové cesty Na Francouzích má část od Nad Tržištěm až po heliport opravovat soukromý investor, od heliportu po napojení na II/227 město.

„Loni jsme pracovali na přípravě projektové dokumentace pro stavební povolení tak, aby bylo možné koordinovat dokončení prací v harmonogramu s dokončením bytových domů a části komunikace. Stavební povolení by mělo být vydáno na jaře, po soutěži na zhotovitele by stavba mohla být zahájena na přelomu léta a podzimu přípravou spojky, která zajistí objízdnou trasu,“ vysvětlila Hradilová.

Další opravy jsou v přípravě

Poté by měla následovat rekonstrukce Na Francouzích včetně napojení na hlavní komunikaci. Termín realizace je nyní závislý nejen na penězích, které budou letos k dispozici, ale také na termínu vydání pravomocného stavebního povolení. Náklady jsou předběžně vyčísleny na 12 milionů korun.

Letos má začít také druhá část opravy ulice Zdeňka Štěpánka, kde se bude překládat vodovod a opravovat kanalizace. Ostatní sítě už mají opravy za sebou. V rozpočtu čeká na tuto akci 5,5 milionu korun.

Na Zátiší se město chystá opravit ulice Jiráskovu, Žlutického a Komenského náměstí, v koordinaci se všemi správci inženýrských sítí. Po přípravné fázi bude stavba za přibližně 10 milionů korun pokračovat i v roce 2024, kdy má být na jaře dokončena.