Vlaková souprava složená z šesti obrněných vagonů čítá čtyři kinosály a osm interaktivních místností. Návštěvníci si tak mohli projít reálným příběhem, který se opravdu stal. Každá část začala několikaminutovým filmem, po jehož konci se zvedlo plátno a za ním již čekala nainstalovaná věrná kopie místa, které přímo souviselo s dějem. Právě zde pak probíhala diskuze lektora s dětmi. Program trval celkem devadesát minut. V předposledním vagónu je od loňského roku nově umístěn strom života, kde je příchozím vysvětleno, že život mají ještě před sebou a záleží jen na nich, koho si pustí do života a jak s ním naloží.

V závěrečném vagonu, v tzv. Inovativní klubovně, se účastníci mohli seznámit s tím, jaké bohulibé činnosti mohou dělat, přičemž mohou dostat i odměnu v podobě věcných darů.

Milan Kounovský se po slavnostním vyhlášení Puma fotbalista roku 2021 potkal s řadou známých osobností.
OBRAZEM: Nahlédněte do zákulisí ankety Puma fotbalista roku s Milanem Kounovským

Vlak byl již ve více než 185 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 185 tisíc lidí. REVOLUTION TRAIN dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Podporu a záštity projektu udělili Policejní prezident PČR, Ministerstvo vnitra a ministr zdravotnictví ČR. Velkou podporou jsou pozitivní reakce dětí a pedagogů, kteří se programu zúčastnili.