„Chtěl bych vás požádat, když už tedy děláte lékárenskému řetězci reklamu a zřejmě i zadarmo, proč také nenapíšete o místních podnikatelích? Ještě jsem neslyšel, že byste o jednom z místních podnikatelů napsali," mířil svá slova Zdeněk Renc k místostarostovi Rakovníka a zároveň předsedovi redakční rady Janu Šváchovi (TOP 09). To však nezůstalo bez reakce. Jan Švácha se proti tomuto výroku ohradil.

„Řekl jste, že v Radnici byla inzerce (nové lékárny na náměstí, pozn. red.) zdarma. Není to pravda. Jde o placenou inzerci, snižujeme tak náklady," reagoval Jan Švácha. S touto odpovědí se však opoziční Zdeněk Renc nespokojil. „Není tam nikde uvedena poznámka, že se jedná o zaplacenou inzerci," řekl na zasedání Zdeněk Renc.

„Jestliže je to na inzertní straně, není podle tiskového zákona nutné, aby zde bylo napsáno, že se jedná o placenou inzerci," vysvětloval Jan Švácha. Jenže.

Tomuto vysvětlení příliš rakovničtí živnostníci nevěří. „Nikde není uvedeno, že se jedná o inzertní stranu, strana je pojmenována jako „Informace", stejně jako dalších šest stran," neskrývají své rozhořčení rakovničtí podnikatelé. A zlobí asi po právu. A nejen na listopadové vydání měsíčníku Radnice. I v tom prosincovém se totiž objevila inzerce, nikterak neoznačená. Ani na údajných inzertních stranách.

Již před čtyřmi lety se v Rakovníku řešil podobný problém. Tehdy opoziční zastupitel Marcel Chládek vytýkal radnici, že zneužívá nejen měsíčník Radnice, ale také oficiální webové stránky města Rakovník k osobním a politickým účelům. Vedení radnice se tehdy hájilo, že se jedná o konzultované a oficiální stanovisko. Více se o sporu z roku 2008 mezi Marcelem Chládkem a vedením rakovnické radnice dočtete zde.