Pohled zpět

V pondělí 2.12.2013 jsme zahájili první adventní týden posezením u zabíjačkových specialit, horkého nápoje a vyprávěním o adventních zvycích, které se pro velký úspěch opakovalo znovu, tentokrát na jiném patře. 5.12.2013 jsme našim uživatelům připravili mikulášský den. Čekalo na ně mikulášské menu, mikulášské bingo s cenami, drobné dárky a odpoledne mikulášská zábava. K tanci a poslechu nám zahrál pan Zdeněk Černý.

Navštívili jsme i tradiční trhy na nádvoří hradu Křivoklát, kde byla k vidění rozličná staročeská řemesla, výrobky a samozřejmě plno lákadel v podobě voňavých klobás, svařeného vína aj.
Vánoční atmosféru přišly do Domova vnést děti z MŠ a ZŠ Kolešovice a MŠ V Lukách Rakovník. Pásma plná básniček, písniček a tanečků vykouzlila úsměvy na všech tvářích. ZŠ Kolešovice pak vystoupila s kouzelným pásmem zimních pranostik a hrou Narození Ježíška.

Paní Hanka Millerová představila uživatelům bylinky a čaje z nich. Dozvěděli jsme se mnoho ze světa rostlin a zdraví. Přestože se někdy mohly čaje z bylinek zdát trpké, vánoční cukroví, které si naši uživatelé sami upekli, k nim chutnalo výtečně.

Předvánoční čekání zkrátilo našim uživatelům všeobecně velmi bingo, při kterém mohli tentokrát vyhrát krásné vánoční balíčky.Adventní program poté ukončilo velké předvánoční posezení u vánoční hudby a dobrého jídla. Paní ředitelka všem popřála krásné svátky a pozvala uživatele na silvestrovský přípitek, kde jsme se společně rozloučili se starým rokem.

Pohled kupředu

V roce 2014 čeká náš Domov náročná rekonstrukce výtahu, která výrazně zasáhne do života všech uživatelů, ale přesto věříme, že tato omezení převáží možnost využití nového, prostorného a bezpečného výtahu.

V květnu pak Domov uspořádá tradiční, již 7. ročník Sportovně vědomostních her, kterého se zúčastní i další Domovy pro seniory.

21. června pak veřejnost zveme na II. Zámeckou pouť, která bude pořádána ve spolupráci s obcí Kolešovice. Tentokrát bude laděna do country stylu. Tento den proběhne i Den otevřených dveří. Velice se těšíme na návštěvníky a doufáme, že bude mít tato akce nejméně takový úspěch, jako minulý ročník.
Chtěli bychom poděkovat obci Kolešovice, MŠ V Lukách, MŠ a ZŠ Kolešovice, našim sponzorům, rodinám uživatelů a dobrovolníkům za přízeň a pozornost, kterou domovu věnují. Velmi si toho vážíme.

AUTOR: Bc. Martina Hejdová, sociální pracovnice, Domov Kolešovice