Ke vzniku současného stavu ulice došlo v roce 1873 z důvodů stále se rozšiřujících předměstí a hlavně proto, že ve stejném roce došlo ke spojení Rakovníka s okolními městy železnicí a bylo tedy důležité, aby z náměstí na nádraží vedla přímá a co nejkratší cesta. Spojnice centra města s nádražím se brzy po svém vzniku zaplnila na obou stranách domy, které však byly v průběhu existence ulice většinou přestavěny. Takový osud například potkal hotel Zlatá koruna, postavený rok po vzniku ulice.

Ve své době významné kulturní místo prodělalo nejen několik rekonstrukcí, včetně nejvýznamnější krátce před 2. světovou válkou, ale také změn názvů hotel Schneider, Podrabský či Družba. Dnes zde stojí dům dvoupatrový a nachází se zde kancelářské potřeby. V těsném sousedství vyrostla krátce před 1. světovou válkou budova biografu. Kino zde bylo až do devadesátých let minulého století, než se přestěhovalo do ulice Na Sekyře.

Na druhé straně ulice, v roce 1924, došlo ke zbourání domku přezdívaného jako Fialovna a sousední rohové budovy čp. 5. Domy nahradila mohutná dvoupatrová stavba, kterou projektoval architekt Bohumil Hypšman. Dnes sem lidé mohou zajít do cukrárny či do obchodu s oděvy. V těsném sousedství byla v 90. letech postavena přístavba 2. základní školy, která se rázem stala nejvyšší v ulici.