Je to celkem namáhavé. Tuhle zkušenost potvrdil i hlavní organizátor Mutějovického Lomihnátu, Jan Vojík, jehož firma turnaj sponzorovala:
„Hráč upoutaný na tyči není tak pohyblivý a snaží se všelijak natahovat pro míč. Jenže ono to tak dobře nejde, takže hra je fyzicky namáhavá."

Originální název Mutějovický Lomihnát skrývá turnaj ve stolním fotbalu. Jenže nafukovací hřiště je tak velké, že se do něj vejde šest hráčů i s brankářem na každou stranu. Jsou uvázáni stejně jako figurky za ruce k tyči. Ta se pohybuje pouze ze strany na stranu. Hraje se dvakrát deset minut vyřazovacím způsobem. Hráč se nesmí dotknout země, pouze chodidly. Pokud se odváže z tyče, oslabí své mužstvo, protože dostane červenou kartu a rozhodčí ho vyloučí do přerušení zápasu. Mohou hrát ženy i muži ve smíšených družstvech.

Letos se v Mutějovicích utkalo deset týmů ve dvou skupinách. Fotbalový mač si nenechaly ujít týmy z Prahy, dále od sousedů Kounovští Kolíci, Kovbojové z Mostu. Místní barvy hájila družstva Koala, Černý balet a smíchaní odevšad, Pitbulové. Hráči nastupovali rovnou naostro, bez tréninku. Nafukovací hřiště se totiž staví pouze na turnaj. Mnozí ale mohli využít zkušenosti nabyté v minulém roce. Šlo hlavně o to, dobře se pobavit.

„Proto tenhle „srandamač" pořádáme, aby se lidé sešli a vypadli z každodenního shonu," potvrdil Vojík. Nikdo z účastníků nemusel odejít smutný. Věcné ceny dostal každý hráč ve všech deseti družstvech. Třem nejlepším z nich patřily medaile. Vítězné družstvo dostalo putovní pohár.

„Turnaj pořádáme letos podruhé, a to ve větším rozsahu. Od loňska jsme vychytali různé chyby a spojili jsme ho s dětským dnem, aby se dobře bavili nejen dospělí, ale i děti," vysvětloval Jan Vojík. Ty tu měly k dispozici skákací hrad, trampolínu. Vedle na hřišti si vyzkoušely chytání papírových ryb, chůzi na chůdách nebo hod míčkem do tlamy. Své umění v požárním útoku předvedli mladí hasiči z Mutějovic.