V Divadelní restauraci v Rakovníku stojí levnější obědové menu s polévkou 149 korun, dražší pak 155 korun. Podnik je vyhledáván i proto, že se nachází nedaleko centra u frekventované křižovatky.

Z prvního street food festivalu Strágo na talíři na Komenského náměstí v Novém Strašecí.
Street food festival Strágo na talíři lákal do centra města davy lidí

Na návštěvnosti se tam nepromítlo ani zdražení kvůli zvýšené dani z přidané hodnoty. „Během zimy a jara jsme se snažili ceny držet, nezdražovali jsme, protože jsme zmenšovali marži. Poté jsme ale udělali nové menu s klasickou marží, aby to pokryla se vším všudy. Přesto se zdražení do poklesu tržeb nijak nepromítlo, asi i proto, že na začátku roku skončila Šalanda a část zákazníků se přesunulo právě k nám,“ vysvětlil provozní restaurace Jakub Malý.

V nabídce je klasika jako řízek, segedínský guláš, svíčková, ale také těstoviny nebo ryby. Každý den se otevírá hodinu před polednem.

Zhruba o dvě stě metrů dále v ulici Na Sekyře se nachází restaurace Hájenka, kde se dá najíst ještě levněji. V nabídce je sice pouze jediné polední menu, zato je možné polévku s hlavním jídlem dostat za 130 korun, což je na centrum Rakovníka opravdu slušná cena. V nabídce jsou třeba boloňské špagety, přírodní plátek, holandský řízek, kuřecí steak či těstovinový salát.

Víceúčelové studijní a společenské centrum Rakovník soutěží ve Stavbě roku Středočeského kraje 2023.
Město a stavební firma se přou o studijní centrum. Obě strany požadují miliony

O něco málo dražší jídla nabízí indická restaurace Jaipur v Poštovní ulici, která byly otevřena teprve nedávno. V poledne se tam najíte za 155 korun, v nabídce je pravá indická kuchyně vařená přímo Indy. Navíc si zákazník může nandat jakoukoli porci, na výběr je vždy z několika tradičních indických jídel. Podle recenzí na internetu strávníkům, kteří už měli možnost tento podnik navštívit, opravdu chutná. Otevřeno je denně kromě pondělí také od 11 hodin.

„Chutné jídlo za skvělé ceny, rychlá obsluha, příjemná restaurace,“ tak hodnotí řada recenzentů restauraci U Primase, která se nachází v historickém jádru města v Palackého ulici. Podnik je v provozu pouze v době obědů od pondělí do pátku od 10.30 do 14.30 hodin.