Při první z akcí policisté z rakovnického dopravního inspektorátu a obvodních oddělení zkontrolovali skoro 130 aut.

„Zjistili 19 přestupků, 14 z nich bylo vyřízeno uložením pokuty příkazem na místě. Nejčastějším přestupkem bylo v sedmi případech porušení rychlosti, po dvou případech nevyhovující technický stav vozidla a nepoužití bezpečnostních pásů,“ uvedla rakovnická policistka Veronika Cafourková a dodala, že v jednom případě šlo o užití návykových látek.

Rakovnická radnice.
Rakovník utratí v příštím roce nejvyšší částku v historii města

Druhá z akcí, které se konala v celých středních Čechách, bylo na Rakovnicku zkontrolováno bezmála 150 vozidel. Přestupků bylo odhaleno 25, pokuty hned na místě zaplatilo 18 lidí. Také tentokrát byla nejčastějším prohřeškem řidičů rychlost, v osmi případech.

„Ve dvou případech byl zjištěn dopravní přestupek chodců,“ dodala Cafourková a připomněla základní pravidlo na silnicích: vidět a být viděn. „Viditelnost chodců a cyklistů lze zvýšit pomocí vhodně zvoleného oblečení, nášivek a doplňků ze speciálních materiálů. Jsou snadno dostupné a vůbec ne drahé,“ poznamenala policistka a připomněla, že viditelnost chodců a cyklistů si lze vyzkoušet v aplikaci Besipu.