Policejní mluvčí a preventistka Michaela Richterová nejprve přítomným například vysvětlila, jak se mají chovat při různých situacích v dopravě, ale i třeba, pokud vyrazí do lesa na houby. „Skvělou věcí v těchto případech jsou reflexní pásky, nebo a další reflexní prvky. Policisté chodí se svítilnami, a když je lidé mají a něco se jim stane, policisté je dokáží mnohem lépe najít. To platí i v případě, že se pohybují blízko vozovky, kdy se jich řidiči mnohem lépe všimnou,“ poukázala.

Další důležitou radou pro seniory bylo oznámení, aby dali komukoliv vědět, kam přesně jdou a kdy se zhruba chystají vrátit, aby je v případě, kdy se jim něco stane, mohli policisté lépe vypátrat.

Dita Dvořáková, která pracuje ve službě kriminální policie a vyšetřování, se věnuje přímo problematice seniorů, konkrétně podvodům a různým trestným činům, které jsou na nich páchány. Přítomné tedy upozornila na různá podvodná jednání pachatelů, kteří používají různé legendy, pod kterými vystupují, aby ze seniorů vytáhli co největší množství peněz. „Jedná se například o telefonáty na pevnou linku, kdy si dotyčný z telefonního seznamu najde jméno, které se již dnes běžně nepoužívá a tím si vytipuje starší osobu. Poté se vydává za falešného vnuka a mnohdy dokáže ze seniora vymámit obrovské množství peněz. Byly případy, kdy se jednalo o statisícové částky,“ sdělila Dita Dvořáková. Ta dále vysvětlila přítomným, jak se zachovat i v dalších případech, například pokud se někdo vydává za falešného plynaře či žádá o peníze na internetové seznamce.

Dále bylo zmíněno, jak rozpoznat pravou a falešnou sbírku. Po závěrečné diskuzi dostali příchozí několik drobností, včetně reflexních pásek.