Preventistka rakovnického územního odboru středočeské policie Veronika Cafourková připomíná, že cyklohlídky nejsou jen prázdninovou specialitou. Už v květnu se s nimi mohli potkat kolaři na cyklostezkách v Rakovníku i v okolí města, kde policisté-jezdci připomínali ostatním jezdcům dodržování pravidel silničního provozu. Včetně povinného používání helmy, pokud do pedálů šlape osoba mladší 18 let. „Nošení ochranné přilby ale doporučujeme pro všechny věkové kategorie,“ zdůraznila Cafourková.

Bicykly v barvách služebních vozidel, kterým nechybí ani nápis Policie, pak v červnu bylo možné potkávat v okolí Jesenice. Zde došlo především na kontroly chatových oblastí, zahrádkových osad – ale i na vyjížďky k rybníkům. Tam se policisté zaměřovali jak na kontroly rybářů, tak i na řidiče, kteří porušili zákaz vjezdu.

V červenci se cyklistické hlídky soustředily na oblast Nového Strašecí. Tam se policisté věnovali mimo jiné místům, kde se s oblibou schází mládež, a kontrolám, jestli mladiství nepili alkohol.

S velkým nasazením si policisté na kolech také vyšlápli do chatových oblastí. „Byly to Fenclova Bouda v katastrálním území Řevničov, Bucek v katastrálním území Třtice, Punčocha v katastrálním území Mšec, Svatá trojice v katastrálním území Srbeč a chatová oblast v okolí obce Kalivody. Poslední červencovou sobotu se cyklohlídka podílela na zajištění sportovní akce Buckův triatlon,“ upřesnila Cafourková. S dodatkem, že policejní cyklohlídky bude dále možné potkat v Roztokách.

Oceňuje, že díky jízdním kolům se policisté dostanou tam, kam autem zajet nelze – a dostanou se tak blíže k lidem, kteří různé oblasti Rakovnicka navštěvují jako cykloturisté. „Cílem cyklistických hlídek je bezpečnost občanů a i předcházení majetkové trestné činnosti. Policisté upozorňují občany na nezabezpečená jízdní kola i nesprávný způsob jízdy cyklistů,“ shrnula Cafourková hlavní zaměření činnosti cyklohlídek.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.