Mluvčí policie Michaela Richterová popsala: „Při kontrolní činnosti se policisté zaměřili na dodržování sociálních předpisů v dopravě. Také dohlíželi na plynulost a bezpečnost silničního provozu."Což znamená, že se věnovali například dodržování nejvyšší povolené rychlosti, používání bezpečnostních pásů, požívání alkoholických nápojů či užívání jiných návykových látek.

Během minulého týdne byli do akce s organizací TISPOL nasazeni dva dopravní policisté, kteří zkontrolovali 61 aut (58 nákladních vozidel, 3 autobusy).
„Zjištěny byly tři přestupky u řidičů nákladní dopravy, přičemž se jednalo o porušení v oblasti sociálních předpisů, a to konkrétně nedodržení bezpečnostních přestávek, doby řízení a odpočinku.

Zároveň byly u tří řidičů zjištěny neoprávněné manipulace s tachografem a paměťovými kartami," konkretizovala Michaela Richterová, a tím jednomu řidiči nákladní soupravy pak za porušení právě sociálních předpisů uložili kauci ve výši sto tisíc korun. „Kauci platí majitel autodopravy s tím, že pokud bude zjištěno, že bylo vše v pořádku, tak se kauce vrací," vysvětlila Michaela Richterová. ⋌