Od půl deváté až do půl dvanácté hodiny dopolední se zde konala prezentační akce policistů Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky Rakovník. Pro návštěvníky, které tvořily především děti, byly nachystány ukázky policejních vozidel. Mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová k akci 
s názvem Den s dopravní policií vysvětlila: „Příchozí, děti i dospělí, získali informace také třeba o tom, jak se chovat při dopravní nehodě a na co si dávat pozor v provozu na silnicích. Akce je spojena 
i s náborem na práci u policie." Byla to právě převážně policejní auta, která se u dětí těšila největšímu zájmu. U jednoho z nich jsme zastihli předškoláky z Mateřské školy Vinohrady v Rakovníku s učitelkou Janou Mikulcovou.

Nejvíce populární z předváděných policejních aut byla včera na náměstí nová černá Škoda Octavia. Vedoucí DI PČR Rakovník Ladislav Heller popsal: „Je to kvalitní vůz s nejnovějším typem radaru. Má vpředu i vzadu kameru, díky které odhalujeme řadu dopravních přestupků. Například telefonování za jízdy. Z kamery máme kvalitní fotografie, které můžeme řidiči ukázat jako důkaz toho, že skutečně seděl za volantem a přitom držel v ruce mobil a telefonoval." Navíc nová škodovka může jet rychlostí i dvě stě kilometrů v hodině, takže není pro ni problém dohonit jiné, příliš rychle jedoucí auto.
Žákům První základní školy v Rakovníku Danielovi, Filipovi a Tomášovi se moc líbil její design. Děti z této školy sem doprovodila vyučující Jana Erlebachová: „Jsme rádi, že se tahle akce koná, a dětem se možnost blíže se seznámit s prací policie moc líbí."

Její kolegyně Barbora Bayerová konstatovala: „Dnešek je pro děti určitě přínosný. Máme začátek školního roku, kdy si ve škole také povídáme na téma bezpečnosti na silnicích a o práci Integrovaného záchranného systému." „Dneska se nám tady líbí všechno. A jsme rádi, že jsme dostali ty reflexní pásky," shodli se jednohlasně školáci.

Zástupce Ladislava Hellera, policista Tomáš Jirásek, popsal druhý nový vůz rakovnické dopravní policie, Volkswagen Transporter, výjezdové auto dopravních nehod, jenž bylo v největším obležení dětí: „Je špičkově vybaveno. Má osvětlovací rampu, ceduli s LED světly, která upozorňuje řidiče na případná nebezpečí." Děti, ale i dospělí měli na policisty řadu otázek. Ti si však nezvyklý zájem veřejnosti o jejich práci viditelně užívali.
Policista Martin Miller potvrdil: „Dnešek je pro mě příjemnou změnou. Mě osobně práce s dětmi baví, proto chodím také do škol na přednášky a besedy s nimi."