Mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová konkretizovala: „Tým pracoval pod názvem „Výhra" a byl z policejního prezídia. Zabývá se problematikou hazardu. Akce se podařila i díky spolupráci s finančním úřadem."

Policisté zasahovali v šesti rakovnických provozovnách a zajistili 26 kvízomatů. „Jejich provozovatelé na ně neměli patřičná povolení a provozovali je tedy v rozporu se zákonem a s úmyslem získat neoprávněný majetkový prospěch," popsala Michaela Richterová.

V souvislosti s tímto zásahem vede oddělení hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Rakovník trestní řízení, v rámci kterého se prověřuje podezření ze spáchání přečinu neoprávněného provozování loterie a podobných sázkových her (provozování technických zařízení bez příslušných povolení).

Možná je ještě třeba pro některé čtenáře vysvětlit, co je to vlastně kvízomat.

Kvízomat je výherní automat, který se liší od těch klasických tím, že před samotnou hrou pokládá hráčům snadné kvízové otázky. „Po zodpovězení otázek se pak chová jako klasický výherní loterijní automat. Provozovatel se tímto snaží deklarovat toto zařízení jako vědomostní kvíz," vysvětlila ještě Richterová.