Místo kontroly cestujících ovšem přišla nečekaně omluva. „Když jsem otevřel dveře, policista se z ničeho nic omluvil, že přes mlhu bylo špatně vidět, jaká je to linka. Jel jsem již v rámci svého okresu, dvě paní jsem vezl do Strašecí a jednoho pána do Krušovic. Žádnou kontrolu neudělali a akorát mi popřáli hezkou šichtu,“ popsal nevšední zážitek Antonín Vydra.

Podle něho hlídka zřejmě čekala na spoj ze Slaného či Kladna a zároveň upozornil na to, aby se cestující připravili na to, že jim jejich potvrzení mohou policisté kontrolovat i ve večerních spojích. Trojice cestujících, která se kontrole nakonec vyhnula, byla podle rakovnického autobusáka v dobrém rozpoložení. „I za respirátory bylo vidět, že jsou v pohodě a nebyli nijak nervózní, zřejmě potvrzení měli,“ pronesl.

Policejní kontroly na hranicích jihočeských okresů posílili v úterý 2. března vojáci.
Cestování mezi okresy: Policie obrátila. Dokumenty postačí v elektronické verzi

Antonín Vydra, který ve svém volném čase rád fotí všemožné sportovní akce, si povšiml, že lidé jsou vzorní i co se týče nošení respirátorů. „Již ve čtvrtek bylo tak osmdesát procent cestujících, kteří je měli na obličeji a od pondělí jsem nezaznamenal vůbec žádný problém s tím, že by ho nikdo neměl,“ dodal.