Silnice

„Nejprve se tam udělala malá bublina a do čtyř hodin se to celé propadlo,“ popisuje situaci starostka Taťána Čížková. „Okamžitě jsme to nahlásili na Ředitelství silnic a dálnic. Hned místo označili s tím, že je to otázka kanalizace, což spadá pod Ravos. Z Ravosu vzápětí kanalizaci zkontrolovali kamerovým systémem, nenašli závadu a odjeli.“

Po týdnu, kdy se nic nedělo, a po další urgenci ze strany MěÚ se obě oslovené firmy na silnici sešly. Na řešení se nedohodly. „Žádali jsme alespoň Ředitelství silnic a dálnice o semafor. Na silnici jezdí hodně kamionů. Situace je tady dost nebezpečná jak pro řidiče, tak i pro chodce. Dozvěděli jsme se, že oni semafory nedávají, ať si ho tam dáme a platíme sami, což by nás dost finančně zatěžovalo,“ vysvětluje dále situaci starostka Čížková.

„Nakonec jsme se obrátili na dopravní policii v Rakovníku. Tam nás odkázali na Krajský úřad odboru dopravy, kam jsme odeslali dopis s fotodokumentací celé situace. Z Kraje přišel oficiální dopis s tím, ať kontaktujeme Ravos,“ dodala.

Ravos

Na schůzce s ředitelem Ravosu Miroslavem Riegrem 25. března se řešení našlo. V pondělí firma dodá tlakový vůz, kterým se budou zkoumat jednotlivé vodovodní přípojky. Je jich totiž víc, než ukazuje kamerový systém. Byly budované za války a kde přesně vedou, je trochu detektivka. „Vypadá to na závadu v některé z nich. Nejdříve se musí závada objevit, pak se silnice odkryje a opraví. Řešení nezáviděníhodné situace snad už najdeme do čtrnácti dnů,“ sdělila závěrem Deníku starostka Jesenice.