„Bude to Multipla nejnovějšího modelu a od běžného vozidla této značky se bude lišit snad jen svým polepením logy partnerů akce,“ řekl k tomu Václav Burger.
Dosud platný rekord byl ustanoven v září 2007 na olomouckém Dolním náměstí. Tehdy se do Multiply namačkalo 30 lidí starších patnácti let. Z auta se nesmí demontovat sedadla, opěrky hlav ani sklápět sklopená sedadla či demontovat jiné části. Při rekordu musí být zavřená okna i dveře a posádka musí být uzavřena po dobu nejméně 10 vteřin. Povedlo se a rekord byl agenturou Dobrý den zapsán do České knihy rekordů.
Zda se podaří toto číslo na rakovnickém náměstí ještě zvýšit, se teprve uvidí. Pořadatelé také počítají s pomocí diváků, kteří se k překonání rekordu budou ochotni trochu zmáčknout.

KAŽDÝ, KOMU BYLO 15 LET A MÁ VHODNÉ MÍRY JE VÍTÁN. I VY TAK MÁTE MOŽNOST BÝT ZAPSÁN V ČESKÉ GUINESSOVÉ KNIZE REKORDU.
Něco o nás a rekordech:
20. květen 2007, Červený Kostelec
Součástí 3. setkání Fiat Multipla klubu ČR byl i první neoficiální rekord v městnání lidí do Fiatu Multipla. Tento den se nás tam vešlo 27 lidí. Na tomto setkání bylo 51 posádek.
8. září 2007, Olomouc – Plumlov
Součástí 4. setkání našeho klubu byl další pokus o překonání tohoto rekordu. Každý už má své místo a našli jsme i nějaké rezervy a tak se nám podařilo tento rekord překonat 30 lidmi a součastně jsme ho zapsali do České knihy rekordů. Na tomto setkání bylo už 57 Fiatů Multipla.
17. května 2008, Rakovník, 11.30 hodin Husovo náměstí
I vy můžete být dnes u toho! Pomozte nám překonat rekord! Rakovnický pokus, který se uskuteční právě dnes, je součástí srazu členů klubu. Ten probíhá v jesenickém kempu od včerejška.