Poprvé se tentokrát soutěže zúčastnili žáci Integrované střední školy v Jesenici. Budoucí cukráři upekli jeden štrúdl sladký s ozdobnou mřížkou navrchu a uvnitř 
s hruškami a tvarohem Druhý štrúdl byl klasický zelný 
s uzeným. Tříčlenná porota hodnotila nejprve vzhled štrúdlů. Poté do nich nemilosrdně zakrojila pracovnice muzea Kateřina Bílá a přinášela je porotcům po malinkých kouscích, aby ohodnotili chuť.

I když bylo tentokrát štrúdlů o něco méně než obvykle, porota měla opravdu těžkou práci v rozhodování. Při určování vzhledu musel dokonce přijít na řadu rozstřel a porotci se museli k několika štrúdlům vrátit. I když mají štrúdlové slavnosti v Jesenici velkou tradici, ty letošní byly něčím zvláštní.

Poprvé v historii se musely ze dvora muzea přestěhovat kvůli dešti do patra budovy. Přišlo také o něco méně lidí než obvykle. V jednu odpoledne, kdy měla soutěž začít, jich sedělo ve výstavním sále několik, ale nakonec se postupně sešli a vytvořili milou atmosféru.

V průjezdu muzea na příchozí čekalo tradiční sladké pohoštění od žáků ISŠ Jesenice, medovina, mošt, káva, čaj a také opečené klobásy. Uvnitř nabízely své originální marmelády Klára a Lenka. Zdravé mlsání zase obchůdek zdravé výživy. V patře se prodávaly originální šperky.

Než se porota „prokousala" všemi soutěžními vzorky, diváci si společně zazpívali s Křivoklátskými hudci. Malé zase zabavila pohádka O zlaté rybce v podání loutkového souboru Divadélka Před Branou. „Nejlepší pekaři dostali lahev dobré rakovnické medoviny, kornout oříšků, jablka do dalších štrúdlů a knížku o jesenickém školství vydanou naším muzeem," popisovala vedoucí Vlastivědného muzea v Jesenici Nikola Štefánková.
Porota kromě třech nejhezčích a třech nejchutnějších štrúdlů vybrala tentokrát absolutního vítěze. Nejvíce se jim líbil a nejvíc také chutnal. Porotci Romana Biletová, učitelka odborných předmětů v ISŠ Jesenice, starosta města Jan Polák a Petr Koníř, zástupce ředitele místní základní školy, jak už bylo řečeno, měli opět velmi těžké rozhodování.

Přiznal to i Jan Polák v závěrečném hodnocení soutěže: „Nebylo to vůbec jednoduché, protože každý štrúdl měl něco do sebe. Mezi sladkými uspěl i slaný. Některé štrúdly jsme hodnotili velmi těsně, proto jsme se museli k některým, co se týká vzhledu, vracet. Snažili jsme se vyhodnotit, které výrobky se více podobají tradičnímu štrúdlu. Doufám, že se nám to povedlo a že nám to nebudou mít za zlé ti, co dnes neuspěli. Možná uspějí příště."

Tak zase za rok v Jesenici u chutných štrúdlů na viděnou.

Výsledky soutěže:

Nejhezčí štrúdl:
1. Jiřina Šímová
2. Jaroslava Šnobrová
3. Alena Kořenová

Nejchutnější štrúdl:
1. Jiřina Šímová
2. ISŠ Jesenice
3. Petr Makovský

Absolutní vítěz:
Jiřina Šímová

Jiřina Šímová upekla na letošní Štrúdlové slavnosti nejhezčí a nejchutnější štrúdl. Vytvarovala ho do velkého rohlíku a k němu na ozdobu upekla malé bábovičky ozdobené plátky jablek jako růžičky. Uvnitř její štrúdl ukrýval švestkovou náplň s kousky hořké čokolády. Právě tato kombinace chutnala porotcům nejvíce. „Recept je nový, našla jsem si ho na internetu. Nejprve jsem štrúdl dávala ochutnat kamarádce, jestli je to ono. Chutnal nám oběma, takže jsem ho připravila na dnešek," vysvětlovala Jiřina Šímová. Nejraději ale peče moučníky z kynutého těsta, koláče se švestkami a podobně.

Dříve pekla každý týden, nyní napeče pokaždé, když se u ní sjede celá rodina. Pekařské umění paní Jiřiny, stejně jako jejích kamarádek, dokážou patřičně ocenit přátelé z party Rychlých šípů. Společně se vydávají na výlety, a když je příležitost, pokaždé něco upeče, stejně jako její kolegyně, které se také Štrúdlové slavnosti zúčastnily a uspěly. Jako závdavek na další štrúdly dostala paní Jiřina peněžitou odměnu od města Jesenice.