„Vybrat pořádné delfíny dalo práci. Byla to bída s nouzí. Nakonec jsem dostal, co na mě zbylo. Snad mě utáhnou, jsou to tažní delfíni," podával poslední informace před startem sám starořecký Poseidón.

Zato tříčlenná osádka záchranného plavidla pana Nováka sedí v klidu připravená k vyplutí. Ještě dotankovat poslední pohonné hmoty v podobě piva. Však plavci vyplouvají jako první. Po překonání počátečních problémů s určením přídě a zádi plavidla s bravurou obeplouvají rybník a přistávají na druhé straně u schůdků.

Jako druhý vyplouvá zmíněný Poseidón. Delfínům nezbývá, než se smočit úplně. Jejich tažná lana se v rukou Poseidóna napínají k prasknutí. Ten je ještě pobízí svým trojzubcem. V poslední zatáčce se i sám bůh ocitá ve vodě a společnými silami dopraví plavidlo ke schůdkům. Třetí se na start staví nadějný závodník s renaultem. Je to oproti loňsku nový vylepšený typ. Zrada, téměř před cílem na mladíka zaútočí posádka Poseidóna a plavec se rovněž koupe. Poslední nasedá na kajak indián. Ten ho však zcela zradil, takže indián doplouvá do cíle jaksi po svých.

Ani teď však plavci nemají pokoj. Následuje druhá disciplína na čas s hromadným startem. Protože se vratké plavidlo Poseidóna převrací a delfíni i s bohem jsou zcela vyčerpáni a posádka pana Nováka si dává na čas, s přehledem vítězí Honza Kaválek s renaultem, který pádloval jako o život.

Rynholecká neckyjáda odstartovala letos podruhé. Pořádala ji kulturní komise obecního úřadu.
„Napadlo nás to už loni a chtěli bychom z ní udělat tradici," jednoduše za tým pořadatelů vysvětlily Lenka Drábková a Jana Ledvinková.

Kromě plutí čekalo osádky ještě skákání po svázaných duších na vodě. A pan Novák se svým záchranným plavidlem povozil děti. Odměnou zúčastněným byly medaile a diplomy a samozřejmě dobrá zábava.