Hřiště slouží pro vybudování lepší fyzické kondice a hlavně je téměř bezúdržbové, jelikož je tvořené z kovových sestav a cvičí se zde pomocí vlastní váhy těla. Ve světě jsou teď tato hřiště velmi moderním trendem. Další výhodou tohoto systému je, že nemá žádné pohyblivé části, které by bylo v budoucnu nutné opravovat.

„Na úřad dorazila žádost se třemi sty podpisy na vybudování tohoto hřiště," informoval už dříve starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl a ještě podotkl: „Z peněz, které se nám podařilo ušetřit při výběrových řízeních na v rozpočtu plánované akce, jsme se rozhodli vybudovat na základě žádosti občanů fitness workout hřiště v Čermákových sadech a vyměnit stávající hrací prvky ve vnitrobloku sídliště Pod Nemocnicí."

video | Video: Elsnic Miroslav

Hřiště určitě nyní využijí členové Seberevolty Rakovník. Ta působí v Rakovníku teprve půl roku s více jak deseti aktivními členy, ale přidat se kdykoli může každý. Prvotní zápal vydržel jen u některých. Kluci se na trénincích, které bývají několikrát do týdne, domlouvají skrze volně přístupné stránky na sociální síti. Cvičí venku s volně dostupnými nástroji, s vlastním tělem a vzájemně si pomáhají.

„Používali jsme třeba sušáky, ale někteří nás označovali za chuligány. Nevysvětlíte jim to, i když jsme se snažili," komentovali členové Seberevolty Rakovník. Kluci se proto rozhodli postavit si vlastní hřiště, kde by mohli cvičit. Hřiště za podpory města, které na projekt uvolnilo přes tři sta tisíc, vzniklo v parku na travnaté ploše mezi rakovnickou sokolovnou a Domem dětí a mládeže. „Nosili jsme vlastní návrhy a s realizací nám pomohla firma. Hřiště je kdykoli pro kohokoli volně přístupné."