Zúčtování se Státním fondem životního prostředí bude podle řevničovského starosty Jiřího Petráčka nejtěžším krokem v celé realizaci projektu.

Realizace projektu


Realizace projektu kompletního odkanalizování obce a výstavby čistírny odpadních vod je v historii Řevničova zatím nejrozsáhlejší a finančně nejnáročnější akcí. Celkově si tento projekt vyžádal finanční obnos ve výši 81 milionů korun, který tvořily z převážné části dotace. Samotná výstavba trvala přibližně čtyři roky. Projekt však musí být dokončen i po úřednické stránce.
„Končí nám povolení k vypouštění odpadních vod, tak momentálně vyřizujeme nové, a to hlavně z důvodu blížícího se zúčtování se Státním fondem životního prostředí, které bude asi nejtěžším krokem v celé realizaci projektu. Je zde totiž ve hře deset procent zádržného. To pro nás dělá zhruba čtyři miliony korun,“ nechal se slyšet řevničovský starosta Jiří Petráček.
Důležité zúčtování


Zúčtování se státním fondem je posledním krokem obce k úplnému dokončení projektu. „Papírová válka se musí učesat do takové podoby, aby prošla. Dáme si záležet, abychom měli vše v pořádku. Vše musí vyhovovat jejich požadavkům. Doufám, že to dopadne dobře,“ konstatoval Petráček.
Nejzašší termín konce zúčtování je podle smlouvy stanoven zhruba na říjen příštího roku. „Takhle dlouho bych to táhnout nechtěl, protože ještě po zúčtování mají rok na přezkoumání a až poté vracejí zádržné. Bylo by výborné, kdyby se to stihlo do konce letošních prázdnin,“ dodal na závěr starosta.

Informace

Realizace projektu čistírny odpadních vod , včetně kompletního odkanalizování obce, se přelila do pátého roku. Letos má být uskutečněna poslední fáze a tím je zúčtování se Státním fondem životního prostředí. Obci jde o navrácení 10% zádržného, což je suma přibližně okolo 4 milionů korun. Celková finanční kalkulace projektu byla vyčíslena na částku 75 milionů korun.