Poštovní přepážka je zřízena v prodejně Jednoty Rakovník. Otevřeno je v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek od osmi do jedenácti, ve středu od třinácti do šestnácti hodin. Úřední hodiny odpoledne slouží lidem, kteří přijíždějí z práce.

„Lidé poštu hodně využívají, nejvíce dopoledne. To chodí hlavně platit SIPO, vyzvedávají si důchody, hodně posílají balíky a snad nejvíce si vyzvedávají doporučené dopisy," potvrdila Barbora Paďourová z Hořoviček, která poštovní přepážku obsluhuje.
Poštovní úřad před tím sídlil v budově České pošty, která chátrala. Byl dočasně uzavřen z hygienických důvodů. To obyvatelé a hlavně zastupitelé přijali s nevolí a snažili se jednáním s Generálním ředitelstvím České pošty situaci nějak vyřešit.
„Jednali jsme také s poštou Rakovník. Nabízeli nám nevyhovující řešení. Měla tu vzniknout jen přepážka, kde by se předávaly balíky a listovní zásilky. S tím jsme nesouhlasili, protože by nebyla zachována diskrétnost a poštovní tajemství," vysvětloval starosta obce Ivan Fides.

Zastupitelé nabízeli k pronájmu i prostory v budově obecního úřadu. To také padlo, mimo jiné i z důvodu, že by pošta sídlila mimo hlavní silnici. Situace se změnila, až když pošta přešla pod pobočku v Plzni. Odtud přišel návrh, zřídit v Hořovičkách klasickou přepážku, kde by byly zajištěny veškeré poštovní služby mimo podacího terminálu.

„V první fázi jsme jednali, zda poštu zřídíme v budově obecního úřadu, nebo zda najdeme jiné prostory. Nakonec jsme se domluvili s předsedou představenstva Jednoty Rakovník Pavlem Březinou. Ten už s poštovní přepážkou zkušenosti měl v jiných pobočkách. Myslím, že pošta v obchodě má lepší polohu a pro občany větší smysl," popisoval situaci starosta Fides. K dohodě došlo na začátku podzimu v loňském roce. Jednota pak přistoupila k celkové rekonstrukci budovy. V lednu 2016 se otevřela poštovní přepážka v obchodě.

„Jsme rádi, že poštovní služby v obci jsou zajištěny. Máme kladné ohlasy nejen od místních obyvatel, ale hlavně od obyvatel okolních obcích. Ti museli dojíždět na poštu do Hořesedel nebo Kolešovic. Okamžité autobusové spojení tam a zpět neexistuje, takže oni museli na autobus dlouho čekat, proto jim návštěva pošty zabrala i půl dne," řekl starosta Ivan Fides.
Před tím obyvatelé využívali služby mobilních doručovatelek. Měly na starosti deset, jedenáct vesnic. Byla s nimi výborná spolupráce. Jeden den lidé odevzdali doručovatelkám dopisy, peníze a podobně. Ty potřebné věci vyřídily na poště a druhý den vše přivezly lidem zpět.

„Pokud jsme jeli například do Rakovníka, vyřizovali jsme si potřebné poštovní záležitosti na rakovnické poště. Ale i tam je situace zoufalá s dlouhými čekacími dobami, takže jsme tam strávili i půl hodiny a více. A takhle si kvalitní poštovní služby nepředstavujeme," zkonstatoval starosta Hořoviček Ivan Fides.