Středočeský kraj, který je zřizovatelem tohoto zařízení, především podpořil stavbu nového pavilonu pro domov se zvláštním režimem Domov Pohoda.
Navýší se tak jeho kapacita. Ředitelka obou zařízení Miluše Jůnová pro Rakovnický deník zdůraznila: „Věřím, že by se někdy během února či března letošního roku mohlo začít stavět a my budeme moci mít o dalších dvaadvacet klientů více."

Stavba by měla vyjít na zhruba dvacet milionů korun. Ze 75 procent bude zaplacena z peněz ministerstva práce a sociálních věcí a zbytek peněz dodá zřizovatel, tedy krajský úřad. Dodejme, že je to skvělá zpráva, neboť například nemocných Alzheimerovou chorobou neúprosně každoročně přibývá.

Čilý ruch v areálu sousedního domova pro seniory ale vládne už v tomto týdnu. „Pracujeme na rekonstrukci toalet a koupelnových buněk. První etapu jsme realizovali už v prosinci. Toaletu a koupelnu tak bude mít každý pokoj, a tím se zvýší jejich ubytovací standard," uvedla Miluše Jůnová. A pracuje se také na výměně výtahové zdviže. „Ta původní už byla stará a hrozilo, že přestane fungovat," podotkla ředitelka.

Dalším tématem je potřeba úspory na platbách za teplou vodu v Domově Pohoda. „Náklady na ni jdou drahé," nastínila Miluše Jůnová. A tak budou na budovu pořízeny solární panely. „Máme spočítáno, že se tím náklady na ohřev vody sníží o sedmdesát procent," dodala Jůnová.