Základem boje proti chorobě je prevence. Pokud se už nemoc na stromě projeví, veškeré chemické ošetření už není nic platné. Důležité je již ošetření na podzim měďnatými přípravky, například Kuprikolem Šampion.

V předjaří před rašením pupenů je lepší vsadit na ošetření organickými fungicidy, například Delan a Silit. Ty jsou dostupné v malém balení pro zahrádkáře.

Ze sortimentu ostatních fungicidů pro podzimní i předjarní ošetření si lze vybrat také. Ale podle slov Františka Pazdery, odborného instruktora Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Rakovníku, jsou vhodnější ty organické: „Já z vlastní zkušenosti doporučuji pro předjarní ošetření broskvoní už jmenované organické fungicidy.“

Pokud choroba propukne, zahrádkáři doporučují u malých stromků napadené listy otrhat. Kadeřavost broskvoní se projevuje známým kroucením listů. Později se na nich tvoří zelené a červené puchýře, které v létě opadávají. Choroba se dál šíří na plody a letorosty, takže není žádná úroda. Navíc se postupně zhoršuje i zdravotní stav rostlin.