Rakovnický úřad práce držel nějakou dobu republikové prvenství v počtu podaných žádostí (na tisíc obyvatel) k posouzení zdravotního stavu.

„Registrujeme obrovský nárůst žádostí o lékařský posudek. Už jsme to nezvládali po administrativní stránce, tak jsme museli najmout další pracovnici,“ nechal se slyšet ředitel rakovnického úřadu práce Alexander Zajíc, který se pozastavuje i nad tím, že ještě koncem února letošního roku držel rakovnický okres zajímavé republikové prvenství. „Náš úřad měl největší počet podaných žádostí na tisíc obyvatel, a to v celorepublikovém měřítku,“ podotkl ředitel.

Počet podaných žádostí je podle jeho slov ředitele úřadu práce takovým ukazatelem souvisejícím se zdravím populace a obyvatelstva. Rakovnicko tedy svým počtem žadatelů převýšilo například regiony jako je Ostravsko nebo Karvinsko, kde se dá spíše předpokládat zhoršený zdravotní stav místních občanů ovlivněný důlní těžbou nebo těžkým průmyslem.

Skutečnost


I přes velké množství žádostí je už teď jasné, že prvenství Rakovnicka v tomto sektoru má pouze jedinou příčinu, a tou je zapracování žádostí do systému. „My jsme měli v systému hodně zpracovaných žádostí, zatímco ostatní to nestíhali. Teď se to začíná dorovnávat,“ vysvětloval ředitel.