V sobotu se v rakovnickém letním kině uskuteční koncert pětice kapel různých žánrů. Postupně vystoupí Smečka, Džunior, Voxel, Mentol a sobotní večer zakončí stále populárnější formace Trautenberk. V neděli dopoledne se na témže místě především pro starší generací představí Křídlovanka, večer bude ve znamení divadelního představení Rodina je základ státu.

V sobotu od 9 do 19 hodin v ulicích poblíž rakovnického gymnázia bude opět Posvícení na ulici. Tedy prezentace malých pivovarů a vinařů za doprovodu živé hudby. Součástí bude i řemeslný jarmark, výstava a doprovodný program v roubence. Dům dětí a mládeže pořádá v klubu DDM den otevřených dveří, kde si příchozí mohou vyzkoušet tvořivé dílničky, či prohlédnout zvířata a získat informace k zájmovým kroužkům. V parku na hřišti se pak koná akce s názvem Hurá do školy.

V botanické zahradě se v rámci medového posvícení v sobotu i neděli uskuteční soutěže pro děti, ukázky včelaření a vyprávění o opylovatelích. Na témže místě pak budou moci příchozí zhlédnout výstavu Svět masožravých rostlin. Další tradiční prodejní výstava bude k vidění v prostorách gymnázia, a to výstava kaktusů a jiných sukulentů. Na náměstí představí své fotografie fotoklub Amfora, výstava exotického ptactva a kanárů bude k vidění v klubu DDM a v areálu českých chovatelů ve Vladislavově ulici se uskuteční tradiční posvícenská výstava různých druhů zvířat.