Posvícenské oslavy přilákaly i letos do Rakovníka tisíce lidí.

"Žije to tady u vás v centru města i v řadě dalších jeho koutů," uvedla Eva Majerová, která do města přijela s celou rodinou z Kladna. Husovo náměstí je plné trhovců a kolotočů. Sem míří od rána především koupě chtiví návštěvníci města a děti.

Kdo hledal klid, mohl zajít na výstavu kaktusů a sukulentů do budovy rakovnického gymnázia. Kdo pátral po vzrušení, usedl na atrakce v centru města si u SK.
Husovo náměstí bylo sice opět plné víceméně okoukaných trhovců, ale právě sem mířili od sobotního rána především koupěchtiví Rakovničané. Dá se říci, že tu byla doslova hlava na hlavě.
My máme letos také slušnou návštěvnost. Lidé zajdou na exotické ptáky a pak projdou s dětmi i prostory našeho klubu a zajímají se o kroužky,“ uvedla za DDM Ilona Rašínová. (Rozhovor s mladým chovatelem naleznete v úterním vydání Rakovnického deníku).Cesta milovníků zvířat vedla také na výstavu chovatelů ve Vladislavově ulici. Dobré pití, jídlo a živou muziku nabídlo kulturním centrum.

"Posvícení bohužel trávím většinou pracovně. Prošli jsme ale s manželkou všechno včetně Autosalónu, protože tam vystavuje náš známý. Jediné, co nás zlobí, je to, že rakovnické posvícení bylo letos zneužito předvolební kampaní, což asi není to nejlepší," shodli se manželé Veronika a Dušan Vaňkovi.

Po deváté hodině večerní zamířili davy Rakovničanů na SK, aby se pokochali pohledem na ohňostroj, který prozářil noční posvícenskou oblohu nad Rakovníkem.