Koordinaci sbírky v Rakovníku, tentokrát nejen v Penny Marketu, ale také v hypermarketu Tesco, bude zajišťovat nezisková organizace Společenství Androméda Velká Chmelištná. Návštěvníci těchto obchodních řetězců mohou po celý den vkládat zakoupené trvanlivé potraviny do nákupních košíků označených Národní potravinová sbírka a pomoci tak lidem v nouzi.

Důvodem sbírky je nejen získat potraviny, ale upozornit veřejnost také na to, že i v České republice je chudoba problémem a že zde žije mnoho lidí v těžké životní situaci, ve které si sami nemohou zajistit ani základní potraviny a jsou závislí na pomoci druhých.

Předsedkyně Andromédy Lenka Petříčková zdůraznila: „Pro nás je důležité, že tato potravinová pomoc zůstane v našem kraji a cíleně pomůže rodinám a lidem na Rakovnicku. Máme již vytipované rodiny ohrožené chudobou či sociálním vyloučením, protože pravidelně jednou měsíčně rozvážíme těmto lidem charitativní obědy."

Androméda takto podporuje nejen rodiny v nouzi, ale také matky s dětmi, osamělé nebo postižené lidi, seniory i rodiny s těžce postiženými dětmi.
„V loňském roce jsme se setkávali s dojemnými příběhy lidí, kteří sami neměli mnoho peněz, ale do vozíku přispěli nákupem třeba jednoho kila cukru nebo mouky. Víme, že je mezi námi mnoho lidí s dobrým srdcem, kteří nezůstávají lhostejní k tíživé situaci druhých občanů, a máme z toho velkou radost," zdůraznila Lenka Petříčková.

Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.