„Tak je to určitě dobrá zpráva pro Rakovnicko. Dojíždění do Kladna se dost prodraží, ale také je to i časově náročné. Takto to mají tatínkové a příbuzní do porodnice daleko blíže. Je to výborná zpráva před Vánoci," řekla Rakovnickému deníku Hana Benešová.

V prvních dnech znovuotevření porodnického oddělení asi veliký nával maminek nelze očekávat. Některé se totiž již nechaly slyšet, že vzhledem k absolvování veškerých vyšetření a monitoringů v jiných nemocnicích budou rodit právě tam, nikoliv v Rakovníku.

„Na Kladně jsem absolvovala veškerá vyšetření, už proto porodnici měnit nebudu. Čekáme druhé, to bude mít v rodném listě jiné místo narození než bráška," reagovala slečna Lucie V. 

Podle slov Evy Milerové spouští Masarykova nemocnice pro nastávající maminky znovu i těhotenskou poradnu, poradnu pro rizikovou graviditu a dále možnost natáčení CTG, 3D/4D sonograf a všechny další služby spojené s těhotenstvím.

„Na oddělení jsou připravené čisté vymalované pokoje a bude se pracovat i na další rekonstrukci porodních sálů a boxů. Rodičky pak mohou očekávat i nové doplňující služby speciálních osobních porodních asistentek, možnost pobytu doprovodu po celou dobu hospitalizace a dárkové poukázky na odběr kojeneckého zboží, o kterých již nyní porodnice informuje na svých facebookových stránkách," sdělila Eva Milerová, mluvčí nemocnice v Rakovníku.

Gynekologicko-porodnické oddělení bylo dočasně uzavřeno dne 3. listopadu 2014 z důvodu nedostatku kvalifikovaných lékařů v regionu pro zajištění chodu novorozeneckého (dětského) oddělení. V provozu tak zůstalo pouze gynekologické oddělení. Vedení nemocnice však přislíbilo, že vyvine maximální úsilí k zajištění dostatečného personálního obsazení novorozeneckého oddělení, aby mohlo dojít k znovuobnovení provozu, a svůj slib taky splnilo. Gynekologicko–porodnické oddělení otevírá opět na Nový rok pod vedením primáře oddělení MUDr. Radka Poláčka.

Podle starosty města Rakovníka Pavla Jenšovského vedení nemocnice a také města řeší absenci dětského lůžkového oddělení v rakovnické nemocnici. O jeho otevření se zatím v kuloárech nikterak nemluví, spíše naopak. Rakovnická radnice se spolu s vedením rakovnické nemocnice alespoň předběžně dohodla na částečném řešení. V prostorách nemocnice by začala fungovat dětská pohotovost.

Zřízení dětské pohotovosti v prostorách rakovnické nemocnice je ovšem otázkou jednání s rakovnickými pediatry, ale také následného financování.

„Snažíme se proto alespoň o zavedení dětské pohotovosti, budou-li ji ovšem ochotni držet místní pediatři. Prostory pro ni nabízí za zcela symbolickou cenu nemocnice. Ve vzduchu zůstává otázka financování pohotovosti ze strany kraje. Požádali jsme proto senátorku Zdeňku Hamousovou o projednání věci s vedením Středočeského kraje," nechal se slyšet starosta Rakovníka Pavel Jenšovský.

V Rakovníku se podařilo v roce 2011 znovu obnovit zubní pohotovost, rovněž v prostorách rakovnické nemocnice. O její otevření se tehdy zasadil bývalý senátor Marcel Chládek (ČSSD) a ředitel Středočeské záchranné služby Martin Houdek.