Stojí jen kousek od silnice zhruba tři kilometry od obce směrem na Velkou Bukovou. Kdysi tu prý stával hospodářský dvůr Jana Cardy. Říká se, že kaplička zde byla postavena na jeho památku, neboť zde měl být zabit saskými žoldáky. Po celá staletí byla všetatská kaplička poutním místem. Zastavovalo se u ní například procesí ze Žatce a Rakovníka na Svatou Horu a každé jaro se zde konávala pouť.

Na dlouhá léta pak byla tradice přerušena, až byla konečně před jedenácti lety obnovena díky místním myslivcům. Předseda Mysliveckého sdružení Háj Všetaty Karel Ondříček popsal: „Byl to tehdy nápad našeho člena Vladimíra Kučery. Ten dnes už bohužel nežije, ale my se snažíme v tradici, kterou založil, pokračovat."
Pouť U Caparta se vždy těšila dobré návštěvnosti a bylo tomu tak i letos. „Byl jsem se poptat u pokladny a máme tady dnes zhruba dvě stovky lidí," uvedl Karel Ondříček.

Obecní úřad Pavlíkov letos myslivcům vypomohl zaplacením autobusové dopravy pro návštěvníky, kteří také chtěli na pouť do Všetat a nechtěli nebo nemohli jít z různých důvodů pěšky. Starosta obce Všetaty František Závora s úsměvem doplnil: „Pěkně se to tady rozjelo, takže zřejmě posedíme o něco déle."
K dobré pohodě při posezení pod korunami stromů hrála kapela Cha cha Band.

Děti si užily pouťové atrakce a dospělí kromě zpěvu a tance také nákupů zboží lidových řemesel od výrobců z našeho regionu. Všichni pak měli možnost se svézt v povozu taženém koňmi.

Dodejme, že Myslivecké sdružení Háj Všetaty bylo založeno v roce 1993 a sdružuje členy z obcí Všetaty, Pavlíkov, Chlum, Ryšín, Lašovice a Pustověty.