Velký dvojkoncert ve stylu bluegrassu a country se koná dnes v pátek 17. srpna od 19 hodin na dolním nádvoří hradu Křivoklátu

.

,,Nejdříve vystoupí Poutníci a po přestávce kapela COP a možná zazní i společné písně.“ Prozradil kapelník Poutníků Jiří Karas Pola. Páteční dvojkoncert na Křivoklátě ovšem vznikl menším zmatením při sjednávání smluv, s oběma kapelami byl totiž domluven stejný termín.

DvojkoncertNa deskách Poutníků najdete známé písně ve stylu bluegrassu a country i vlastní písně, které takřka zlidověly. Od roku 1987 vyšlo Poutníkům 12 CD, poslední s názvem Poutníci 2006 se od ostatních liší vlastním vydáním a spoluprací s textaři. Kapela je s deskou spokojena a tento rok se věnuje hlavně koncertování. Posluchači mohou na koncertech slyšet skladby ze všech CD i kapelní hity jako je Panenka, Telegrafní cesta nebo Hotel Hillary. Současnou kapelu Poutníků tvoří Jiří Mach (zpěv a mandolína), Zdeněk Kalina a Jan Máca (zpěv a kytara), Petr Mečiar (banjo a dobro) a kapelník, kontrabasista Jiří Karas Pola.

Poslední CD kapely COP vyjde na konci léta obsahovat bude 12 vlastních skladeb. Natáčelo se ve Vyšším Brodu a na kontě COPU už tak bude 9 CD. Kapelu tvoří Michal Leicht (kytara), Jirka Vopava (mandolína) Martin Fridrich (banjo), Jarda Štěrba (housle), Petr Sláma (dobro) a Zdeněk Fík (baskytara). Kapela COP je velmi oblíbená i v zahraničí. V roce 2002 získal COP Anděla, trofej České hudební akademie za oblast Folk&Country.
Dvojkoncert začíná na dolním nádvoří v pátek v 19 hodin.