Zavzpomínejte s námi. Zašlete do redakce Rakovnického deníku fotografie, komentáře či vaše vzpomínky na toto období, při kterém ještě dnes tečou slzy z očí. Využít můžete kontakty, které najdete na straně Servis.

Hasiči u jezu

V srpnu uplyne deset let od dramatických dnů mezi 8. a 15. srpnem 2002, kdy příval dešťových srážek zvedl hladinu řeky Berounky a jejích přítoků. Voda zaplavila na Křivoklátsku části obcí Branov, Křivoklát, Roztoky, Zbečno, Sýkořice, Nezabudice a Račice. Povodeň způsobila milionové škody na majetku, ale nezlomila odhodlání obyvatel s ní bojovat a překonat její následky.

„Sbory dobrovolných hasičů z Křivoklátska se rozhodly připomenout veřejnosti tuto povodňovou katastrofu vzpomínkovou akcí pod názvem Deset let od povodní na Křivoklátsku. Záštitu nad ní převzal ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš," uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

V sobotu 11. srpna tak ožije louka u jezu v Roztokách na Křivoklátsku hasiči, ale i zdravotníky, policií, vojskem a záchranáři. Připraven je bohatý program složený z ukázek práce záchranářů i techniky. Hasiči ze stanice HZS Kladno, Beroun a Rakovník zde budou předvádět nejrůznější záchranářské práce na suchu, ve vodě i ve vzduchu. Připraveny jsou i soutěže pro děti. Program začíná ve 13 hodin.

Vzpomínat se bude i na stránkách Rakovnického deníku. Znovu otiskneme reportáže, články a také fotografie, které plnily regionální stránky Deníku v období povodní kromě toho najdete u každého článku fotografii, jak místo vypadá nyní, po deseti letech. Přineseme vám také rozhovory s lidmi, kterým povodeň vzala domov.