Jak už to tak bývá, názory nejsou jednotné. Někteří jsou pro, jiní si naopak myslí, že by cyklisté i vodáci u jednoho či dvou piv neskončili. „Většina vodáků jsou dospělí lidé, každý si za sebe odpovídá sám, takže nejsem proti jim určité množství alkoholu povolit. Když ale mají na vodě nějaký problém, musí si s ním vědět rady. Ne, aby se pak topili, a dopadlo to špatně. Každý musí vědět, kolik snese,“ myslí si Nikola Hájková, spolumajitelka restaurace Višňová – Hájek.

Podle Jitky Cutychové z kiosku Ahoj u Skryjí by vodáci půl promilovou toleranci nedodržovali. „Já říkám, že půlka národa je alkoholiků, ale půl promile bych jim asi povolila, více ale ne. Vodák bez alkoholu, to nejde moc dohromady. Dvě piva by podle mě mohli zvládnout. Na druhou stranu, když vidím, v jakém stavu někteří vodáci jsou, tak se obávám, že by většina lidí u dvou piv neskončila. Myslím si, že to fungovat nebude,“ míní Jitka Cutychová.

To Vladimír Žitek, provozovatel kempu Pod Mostem je přesvědčen, že celý zákaz pití alkoholu je nesmyslný. „Podle mě je to absolutní nesmysl. Vodák, když jede na vodě, tak si těch pět, nebo i deset piv dá. Jestli jde na vodu nalitý je jen jeho problém, tak proč by mu do toho měl někdo kecat. Je to jeho vůle.“

Novela zákona by se vztahovala i na cyklisty a Karel Šlejmar z Hostince na Ostrově v Pustovětech, kde se střetává hned několik cyklotras, je proto, aby se půl promile povolilo. „Myslím si, že je to dobrý nápad. Když si dá někdo jedno pivo, tak mu neuškodí. Cyklisté jsou podle mě zodpovědní.“

Také provozní restaurace U Jelena Luboš Greif by s malou tolerancí souhlasil, avšak zda by ji cyklisté dodržovali, si netroufá odhadovat. „Jedno nebo dvě piva by neměly vadit. Je ale otázka, zda by to skončilo jen u toho. Někdo by to dodržoval, někdo se po cestě zastaví v každé hospodě a dá si pivo, což už je problém. U nás si každý na všechno nové hrozně těžko zvyká. Já bych jim jedno pivko povolil a pak by se uvidělo, jaký to bude mít dopad,“ sdělil Luboš Greif, podle nějž by tržby hospod a restaurací ohroženy nebyly. „Cyklisté, co jezdí k nám, jsou většinou rozumní. Dají si jedno pivo a tím to končí,“ dodal Greif.

A právě o to, že by nakonec u jednoho piva nezůstalo, se bojí například provozovatel lánské Hospody Narpa Jiří Ladra, jehož podnik nabízí cyklistům zajímavou alternativu v podobě točeného nealkoholického piva. „Pokud je cyklista účastníkem silničního provozu, pivo bych mu netoleroval. Například u nás může cyklista nahradit klasické pivo točeným nealkoholickým. Pokud cyklisté jedou například lesem, tak jim jedno pivečko asi neublíží,“ myslí si Ladra, podle něhož by povolení jednoho piva před jízdou nemuselo dopadnout dobře. „Hrozilo by, že by se ukázala typicky česká vlastnost, kdybychom totiž cyklistům povolili jedno pivo, řada z nich by určitě u jediného nezůstala,“ vysvětluje Jiří Ladra, podle kterého většina cyklistů, kteří se v lánské hospodě zastaví, zákaz alkoholu dodržuje.